Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan szereljem fel az első...

Hogyan szereljem fel az első és hátsó prizmát a biciklimre? FONTOS!

Figyelt kérdés
Sehogy se jövök rá hogyan kéne. Elöl kosár van, hátul pakktartó. Mindegyik prizma egy sima kis lapocska 1 csavarral. A hátsó kör alakú. Az lenne a kérdésem hogy pontosan hova (nem az hogy 35-60 cm között) tudom felszerelni. Lehet szőke vagyok de nem találok rajta olyan helyet:D Lehet még valami vasdarab is kellene hozzá? Előre is köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 12. 14:36
 1/10 anonim válasza:
Szerintem egy bringaboltban egy szoknyavillantásért felszerelik. Amúgy meg szétszeded és két küllő között középről addig tolod felfele mig meg nem szorul, ekkor visszapattintod a csavart.
2011. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az első prizmát előre a hátsót hátra kéne és nem a küllők közé szerintem:D A küllők között már van de az oldalsó prizma (vagy valami ilyesmi). Szoknyát nem hordok sajnos:D A kerékpárboltban fizetős lenne ez a művelet sajnos. Biztos nagyon egyszerű, vagy valamit nem adtak hozzá. Valakinek ha van ideje megnézné hogy a sajátján hova van feltéve?
2011. szept. 12. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kosárnál kellene egy lemezdarab, amit a kosár belső oldalán teszel fel a menetes részére a prizmának, utána pedig rátekered az anyát. Akármilyen megfelelő méretű lemezdarab megteszi, de akár egy műanyag lap is jó lehet.

Hátra gondolom valami hasonló módon.

Egyébként ha nincs kosár, akkor szokott lenni egy szár a sárhányó felső-középső bekötési pontjánál.

2011. szept. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. szept. 12. 21:39
 5/10 anonim válasza:
Ja, bocs. Igazából mióta új kresz van, mert nincs pénze a yardnak, azóta a bringásokat cseszegetik, és ezért elől és hátul lámpa kötelező, a kerekeken pedig 2-2 prizma. Ezért irtam az első választ. Szóval ha van lámpád, nem kell prizma, ha nincs, prizmával is megbüntethetnek szal felesleges feltenni.
2011. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, lámpát mindig viszek magammal, de elméletileg a hátsó prizma is kötelező lenne. Na mind1, ha megbüntetnek feldrótozom XD
2011. szept. 14. 14:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti! Szedtél már ki széttört csontvázú hullát a kamion sárvédőjéről? Szerintem megér pár darab ezrest rákölteni a legnagyobb biztonságra, és a szabályosságra ügyelve. Egyrészt nem leszel megbírságolva, másrészt biztonságosabb, és harmadrészt megnyugtatóbb a számodra is nem?

Ahogy írtad, én is ennek a "pénzéhes" cégnek az állományába tartozom, és nem vagyok kivétel. Sőt példát kell statuálnom. 10eFt-ból, és 30 perc ráfordítással az egész család szabályos, és biztonságban tudhatom. Nekem ennyit megér, egyébként mondtam az itthoniaknak, hogy nem kötelező kerékpározni, lehet gyalogolni is, ha nem tartják be a szabályokat...

2011. szept. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor a rendőr bácsitól kérdezném, hogy hogy a f*k ezt felrakni? Az a röhejes, hogy még a neten se találtam meg. Egyébként pedig azért vettem meg, mert fontos lett volna hogy legyen, nem csak a büntetés miatt hanem mert na.. csak használom majdnem minden nap és jön a tél meg minden. Egyébként az előzőekben írta valaki hogy prizmás lámpa is van. Az is megteszi helyette? valamelyik reggel fél órát bámultam a bicikliket hogy melyiken hogy van feltéve, szóval így nekem ne mondja senki se hogy nem adok a biztonságra. Egyébként, ismerősöm csengőt vett a bicikliére. Ott hagyta reggel, este már nem volt rajta :/ Ez alapján nem tök mind1.
2011. szept. 16. 20:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem sikerült még felraknod a hátsót?

Ha teszel fel képet a bringa hátuljáról és a mellé rakott lámpáról, akkor térítés nélkül vállalom hogy lelkes tervezőgárdámmal kitalálunk valami megoldást így neten keresztül. :D

2011. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem teszi meg helyette, kell küllő prizma is, és előre fehér, hátulra vörös színű prizma a világítás mellé.

[link]

2011. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!