Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A turisták Budapesten miért...

A turisták Budapesten miért nem használják a közúti aluljárókat? Folyt. Lennt

Figyelt kérdés
Évek óta látom, hogy a turisták az olyan forgalmas helyeken, mint Ferenciek tere, Blaha stb. az út közepén tanácstalanul rohannak át az autók előtt, miközben a többi ember áramlásából egyből rá lehetne jönni, hol kell átmenni (aluljáró). Nem jártam még nyugaton, ezért érdekelne a dolog, hogy miért csinálják ezt.
2011. szept. 27. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én speciel még nem láttam ilyet... Mindig kifogod az intelligensebb darabokat azt hiszem...:D
2011. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A közúti aluljáróban autók mennek, olyan pedig a Blahán nincs. Gyalogos aluljáró van.


2. Mivel nem voltál még, ezért nem tudhatod, de nyugaton nem divat a föld alá nyomni az embereket a forgalmas csomópontokban. Ha valahol van is aluljáró, azzal párhuzamosan mindig vannak felszíni átkelőhelyek, a belvárosban legalábbis biztosan. Nyugaton akkor mennek a föld alá az emberek, ha földalattira akarnak szállni.


3. Idegen városban (ráadásul egy Budapesthez hasonló, nem éppen turistabarát városban) sokkal nehezebb tájékozódni, és az itt lakónak evidens dolgok nem mindig tűnnek fel. Egyébként ha megnézed, egyik aluljárónál sincs kirakva a felszínen valami ismertető, hogy ha lemész, akkor mit találsz ott és egyáltalán hova jutsz ki.

2011. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal együtt, hogy igazad van, mert veszélyes, ha az úton futkosnak, de érthető. Még én sem használom szivesen a budapesti aluljárókat, undorítóak és cseppet sem biztonságosak, főleg este.
2011. szept. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert semmi olyan tájékoztató tábla nincs kint, amiből a szerencsétlen turista tudhatná, hogy arra kéne mennie.
2011. szept. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én speciel 2 okra gyanakszom.. Az egyik hogy náluk nincs ilyen és tanácstalanul néznek ki a fejükből.


A másik meg az hogy én tősgyökeres vidéki vagyok nálunk az aluljárón 1 max 2 kijárat van. De mikor lemegyek Pesten az aluljáróba és 67 sugár irányban van kijárat és persze tér a közepén meg minden bizony én se tudom hirtelen ,hogy hol jutok ki ,mert baromira nem logikus ráadásul átlóba vannak ezek az aluljárók elhelyezve és ha egyenesen megy le az ember biztos hogy az út túloldalán jön ki (és akkor arcal se tudod merre vagy mert a forgalom a másik oldalon van és aszt hiszed el is tévedtél. :D El is!! XD Nekem 2 év kellett hogy rájöjjek hogy is van ez az aluljárós téma. :P :)

2011. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lássuk csak miben más (mondhatni mitől is hungarikum) egy magyar aluljáró egy normális ország-belihez képest:

- csövesekkel van tele. Ez még önmagában nem feltétlen lenne baj. DE! Odajönnek, zaklatnak, kéregetnek, le akarnak húzni, ha nem adsz még nekik áll feljebb, elküldenek anyádba. Egy hét Londoni tartózkodás után onnan tudtam hogy Mo-ra értem, hogy egyből odajöttek hozzám kéregetni. Londonban (pedig ott is vannak csövesek) egyszer sem!


- a csövik miatt hugy és egyéb "illatok" lengik kürül az egész aluljárót


- az aluljáróban portyázó cigányok pedig nem éppen a közbiztonság érzetét növelik


- az amúgy is kivilágítatlan, szürke és olyan szintű depressziót sugalló alauljáróban, amibe normális ember nem megy le. Külföldön hogy oldják meg? Hát nem szürke, hanem valami világos színt adnak neki, és esetleg nem csak a beton látszik hanem lefestik ábrákkal, jópofa vidám színekkel.



- a tájékozódás valóban nem a legjobb, ugyanakkor nem is a legrosszabb, ezt közepesre mondanám...


- ha esetleg utána olvastak, hogy mi minden zajlik egy magyar aluljáróban nap mint nap (verekedés, k*rva futtatás, zsebelés, gyilkosság, stb... hát nem csodálom hogy nem akarnak lemenni. Sajnos mi ezeket már megszoktuk, de egy külföldinek ez hihetetlen kategória. Mint ahogy nekünk az hihetetlen, hogy külföldön a nyaraló háztulajnak a ház elé ledobják a neten rendelt hűtőt és 2 hét múlva ott várja épségben, az eredeti csomagolásban...

2011. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!