Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenki 60 km/hval vezet...

Mindenki 60 km/hval vezet Budapesten, akkor mehetek én is annyival?

Figyelt kérdés

Azt mondta ismerősöm, persze, sőt szerinte még akkor szúrna szemet a rendőrségnek, ha 50km/h val totyognék, amikor mindenki elhúz mellettem.

Akkor ha 60km/h val vezetek, nem állítanak meg majd a rendőrök?


2011. nov. 2. 18:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

A totyorgók miatt van a balesetek nagy százaléka,ha nem tűnt volna fel, mert másokat előzésre késztetsz, és az ember idegein táncolsz.

Azért senkit nem büntetnek meg ha felveszi a forgalom ritmusát, vagy ha pár %-al lépi túl a megengedettet.

2011. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
Igazából nem is nagyon tudsz lassabban menni, mert letolnak az útról.
2011. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem mindenhol megyünk 60-nal, de a nagyobb főutak 60-70 km/h-sak, ott meg tessék felvenni a ritmust!

:)

Csak néhány példa: Hungária körgyűrű és a Szentendrei út 70-es, az Üllői út 60-as, a Ferihegyi gyorsforgalmi belül 90, kívül 70-es, a Budaörsi külső része is 70-es.

:)

2011. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%

"

A totyorgók miatt van a balesetek nagy százaléka,ha nem tűnt volna fel, mert másokat előzésre késztetsz, és az ember idegein táncolsz.

Azért senkit nem büntetnek meg ha felveszi a forgalom ritmusát, vagy ha pár %-al lépi túl a megengedettet.

"


Ez egy baromság.

Mindig mindenhol annyival kell menni, amennyi a max. seb. határ. Ahol 50 ott 50el, ahol 60 ott 60-al, ahol pedig 70, ott 70el.


Ne foglalkozz másokkal, és hogy kit állítanak meg és kit nem.

Egyrészt trafi bárhol lehet, amit meg sem látsz olyan messziről, amilyen messziről már be is mért...


Másrészt ha ne adj isten baleset lenne, nem hivatkozathsz arra, hogy dehát mások többel mentek. Mások többel mennek, te meg nem, ilyen egyszerű. Ahol többsávos az út és láthatóan mindenki gyorsan hajt, kimész jobb szélre és mindenki más azt csinál amit akar, nem a te gondod. Sem a nekik jövő csekk, sem az hogy a felesleges gyorshajtás miatt bukják az összes zöld hullámot, és fajlagosan többe kerül nekik ugyanazon út megtétele.


Senki nem késztet senkit sem felesleges előzésre. Ahol 50 a határ, ott tessék annyival menni, akármilyen szuper autód van, senkit sem érdekel.


De megfoghatom a dolgot közlekedésbiztonsági szempontból is:


http://www.youtube.com/watch?v=BpZRxo3EWAc


http://www.youtube.com/watch?v=Cvja-PA5Egc

2011. nov. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

"Mindig mindenhol annyival kell menni, amennyi a max. seb. határ. Ahol 50 ott 50el, ahol 60 ott 60-al, ahol pedig 70, ott 70el. "


Mi történik ha a forgalom 60-al halad, ő pedig rááll az 50-re? Feltartja a mögötte haladókat, és kezdődik a dodzsem verseny. Mutass már nekem valakit akit kiszedtek a Rákóczin a sorból 60-nál! Simán a rendőr autó is felveszi a 60-at, nem tudom ti hol közlekedtek, nézz már körül!

Nem azt mondom hogy 90-el kell száguldozni, de haladni kell a forgalom tempójában, és akkor nincs torlódás, stb.

2011. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

"Mi történik ha a forgalom 60-al halad, ő pedig rááll az 50-re? Feltartja a mögötte haladókat,"


Ha 50 a limit és 50el mész, nem tartasz fel senkit sem jogi értelemben. Az hogy neked a szabálytalankodás az alapfelállás, azért ne hibáztasd már azt, aki szabályosan közlekedik. Te hajtasz gyorsan 60el menve, és nem ő tart fel! A kettő között azért van különbség.


De ezért is írtam, hogy ki kell menni jobb szélre, és aki gyorsan akar hajtani az szépen elmegy mellette balról 60al.


Amúgy ha 10%ot ráhagy a rendőr, 56-al már be is mérhet, még egy büdös szavad sem lehet, hogy mekkora szemét, mert hagyott rá, tehát nem 51el mért be.


Pl. most a lágymányosi hidat felújítják. Előtte az 50-es tábla este 8 utánra. Persze mindenki tolja neki 70-el ugyanúgy. Utána jön a 30as tábla. Namost aki az 50es táblát nem vette komolyan, az utána a 30as tábla vonalától már nem fog tudni 30al menni. Ha ott áll a 3 lábúval és lekap 50el, már kapod is a csekket.


A forgalom ritmusának felvétele nem azonos a gyorshajtással. A forgalom ritmusának felvétele azt jelenti hogy 50es úton 50el haladj és ne 40el, 70es úton 70el és ne 50el, stb...



Amúgy én nem tapasztaltam még olyat hogy a rendőr gyorsan hajtott volna. Azaz igen, de akkor nem 60al ment, hanem 100al... Ha csak simán megy, akkor betartja a szabályt, és 50el fog menni, sőt a rendőrök kedvenc szórakozása hogy ráállnak 40-45-ös tempóra, és senki nem mer elmenni mellettük :P Én simán, mert 50ig nem szólhatnak semmit.


A rendőr pedig a rendőrt nem fogja paxolni, téged viszont igen :)


Kedvencem amikor " a szemetek 30as táblánál elkaptak 50el..". Hát ezért kell betartani a seb. korlátozást.


Jó nem azt mondom hogy én is mindig 50el megyek, van hgoy belecsúszok 55-be, de annál gyorsabban nem igazán szoktam menni. A fenti sebességeket a valós sebességekre írtam, tehát nem azt amit az óráról leolvasol.

2011. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Ha 50 a limit és 50el mész, nem tartasz fel senkit sem jogi értelemben. Az hogy neked a szabálytalankodás az alapfelállás, azért ne hibáztasd már azt, aki szabályosan közlekedik. Te hajtasz gyorsan 60el menve, és nem ő tart fel! A kettő között azért van különbség."


A baj az hogy nem a jogi utakon közlekedsz hanem Budapest útjain. Van egy régi mondás: Ha mindenki maradéktalanul betartaná a KRESZ szabályokat, akkor megbénulna a forgalom.


"Te hajtasz gyorsan 60el menve, és nem ő tart fel! A kettő között azért van különbség."


A baj az hogy nem csak én egyedül megyek gyorsabban 50-nél, hanem a forgalom 95%-a. Azért ez nagy különbség!

2011. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"A totyorgók miatt van a balesetek nagy százaléka,ha nem tűnt volna fel, mert másokat előzésre késztetsz, és az ember idegein táncolsz."


Szerintem meg pont hogy a gyorshajtók miatt vannak a balesetek.

2011. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Igen, a gyorshajtás is ugyanolyan veszélyes, nem mondom hogy nem. De ha 90 helyett 80-al mennek előtted, akkor az előzésnél is lehet probléma. Nem hiába büntetik az indokolatlanul lassan hajtókat is a rendőrök.
2011. nov. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
48%

Azzal mondjuk nem tudom hányan vagytok tisztában, hogy előzéshez 15-20 km-es sebességkülönbség kell.

Tehát, aki 50-es úton 50-el megy nem előzheted meg.

Ha 50-es úton 30-35el megy akkor igen, úgyhogy aki 50-es táblánál 70-el előzget egy életre el is venném a jogsiját...

2011. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!