Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ciki, ha átülök egy másik...

Az ciki, ha átülök egy másik autóba nem érzem úgy az autót?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy profin vezetek, hanem inkább csak "tudok"' vezetni. De4, ha átülök ismerősöm/tesóm, vagy bárki más autójába, akkor nem érzem úgy az autót.

Egyik kicsit keskenyebb, szélesebb, más, mint amihez én szoktam.

És már volt, hogy kanyarodásánál tesóm kocsiját kissé "megpadkáztam" a hátsó kerékkel, mert szélesebb,. mint amihez szoktam.

Ez most gáz? Nem is tudnék autót vezetni, vbagy másnak is át kell szoknia egy másik autóhoz?


2011. szept. 28. 19:01
 1/8 anonim válasza:
ez rohadt ciki...
2011. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már... Ez teljesen természetes. Ha minden nap másik típust, vagy típuson belül másik kocsit vezetnél (mindegyik más más), akkor pár perc alatt egyformán tudnád vezetni valamennyit. Ám ha egy gépkocsit vezetsz, idő kell, míg megszokod. Oda kell figyelni jobban, és nem padkázod meg.
2011. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, minden autónak megvan a saját tulajdonsága. Máshol vannak a kapcsolók, más a menettulajdonság, a kilátás, a tükrök, a holtterek, a váltó, a váltási fokozatok, fék hatásossága, másképp reagál a gázadásra, és még hosszan lehetne sorolni.

Még azonos típusnál is érhet meglepetés, máshol fog a kuplung, a fék.

Gyakorlott vezető azért hozzászokik ezekhez néhány km után, de nem kell szégyellni alaposan kifaggatni a tulajdonost, mi micsoda és mire vigyázzunk.

Az is probléma, hogy bizonyos típusoknál alig érezni a sebességet, pl. 130 annyi, mint a másiknál 80.

2011. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Egy autó se egyforma, de idővel mindet meg lehet szokni, csak gyakorlás kérdése. Ha idegen autóban ülsz óvatosabb legyél a kanyarodásnál, fékezésnél, közlekedésnél. :)
2011. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz,teljesen normális.

Profi sofőrnek is idő kell mire átszokik.

Főként a parkolás a necces rész amikor rutinból kanyarodna az ember de csak óvatosan tapogatja a határokat ...

:)

2011. szept. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy "ciki". Gondolom elég friss sofőr vagy, és a sajáthoz szoktál hozzá kizárólag, és nem vezettél annyi kocsit azon kivül... A tiédet szoktad meg, annak ismered a határait, ha pl teszem fel nővéred kocsijával mehetnél kicsit többet, akkor azzal is menne úgyan úgy, megszokás kérdése. Valamilyen szinten mindnekivel így van...
2011. szept. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkivel előfordul.. De általában pár Km után meg is lehet szokni. Szerintem.. XD (van amit nem)!
2011. okt. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a melóhelyemen volt olyan hogy egy nap alatt 2-3 különböző tipusú furgont vezettem,pár ilyen menet és már meg sem lepődtem ha át kellett ülnöm.
2011. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!