Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkoló autót megbüntethetnek,...

Parkoló autót megbüntethetnek, ha ül benne valaki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 15:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

5 percre szaladtam el mert, hát mondjuk úgy hogy nagyon kellet. Rossz helyen parkoltam és megbüntettek. Az utas ott ült a kocsiban ennek ellenére mégis lefotózták a kocsit.

Nem is a büntetés a gond, de ma kaptam a papírt, hogy 30 ezer.

Ez azért egy kicsit irreális nem?

2010. okt. 26. 15:38
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Ha egyszer megállni és várakozni tilos, akkor ez van. Az utas meg igazán lebeszélhette volna az emberkével, hogy téged épp elkapott a cifra (vagy bármi más) és muszáj volt megállni. Csak megértette volna. Most így jártál. Sorry.
2010. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy megállni tilos, és olyan, hogy várakozni tilos. Ez utóbbiba belefér az, hogy 5 percre elszaladsz valamiért (ha rámolsz, utas kiszáll-beszáll, csak megállásnak számít, nem várakozásnak), az előbbibe viszont nem. Ha olyan helyen parkoltál, ahol nem tilos, csak fizetős lett volna, akkor sajnos 5 percre is jogos a büntetés. Az persze más kérdés, hogy valóban irreális, no de a parkolási bírságok nem is realitásról szólnak.
2010. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

ezt most muszáj lenyelnem, rossz helyen álltam, fizetek.

csak az a baj ezzel az egész rendszerrel, hogy ha még nem is jogosan büntetnek meg akkor is kifizeted, mert a parkolótársaság tudja, h a legtöbb ember nem vállalja a perrel járó költségeket és erre hajtanak rá.

Változtatni kéne, mégpedig sürgősen.

2010. okt. 26. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Na azért valamit tisztázzunk!


Ha szabálytalanul parkolsz, a parkolótársaság nem büntet, és nem is büntethet! Akkor büntetnek, ha szabályosan, kialakított fizető parkolóban díjfizetés nélkül parkolsz. A szabálytalan parkolásért a közterület illetve a rendőrség büntethet meg, de a két eset nem azonos. Veled végül is melyik eset történt meg? Nem tiszta számomra.


maci

2010. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

tilosban parkoltam és azért büntettek meg, ez ellen semmi kifogásom.

az a bajom, hogy ott ül az utas és tényleg csak kb 5 percre mentem el mert muszáj volt

és 30 ezer kicsit bosszantó ilyen helyzetben

2010. okt. 26. 18:10
 7/15 anonim ***** válasza:
És konkrétan KI büntetett meg? Mert a parkolótársaság nem lehetett ...
2010. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

rendőrség sztem


a parkolótársasággal csak azt akartam mondani, hogy ők is tiszta szemetek mert arra hajtanak hogy minél több pénzt összeszedjenek

2010. okt. 27. 12:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megállni tilos vsgy várakozni tilos j. tábla volt? /fontos/
2010. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Mig nem válaszolsz ne fizess /megpróbálunk valamit kiokoskodni/
2010. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!