Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A zebránál akkor is álljak...

A zebránál akkor is álljak meg, ha a szembejövők nem akarnak?

Figyelt kérdés

Nem rég óta van jogsim. Eddig ha megálltam, mert gyalogos volt a szélen, akkor a szembe jövők közül is megállt valamelyik.

De, mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy megállok, mögöttem áll a sor, és a gyalogos nem tud átmenni, mert a szembejövők közül senki sem lassít.

És rám dudáltak mögöttem, hogy mi a f***nak álltam meg, ha úgysem tud átmenni a gyalogos.

Ilyenkor mit csináljak?


2011. okt. 5. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a gyalogos a bal oldalon állt akkor jogos volt a dudálás!!
2011. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Állj meg. Ez a szabály. Az, hogy más tesz a kreszre, téged nem ment fel alóla.

A dudálást meg fogd fel úgy, hogy a szemből jövő, meg nem állóknak szól.

2011. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

te csinálod jól! ha senki nem állna meg akkor soha nem érne át a gyalogos.a bunkó sofőrökkel meg ne foglalkozz!

ma én voltam ilyen helyzetben (gyalogosként) az egyik oldalon az autós elengedett, a másikon meg nem akartak megállni.ezért én szépen lassan elindultam-így már kénytelenek voltak megállni

2011. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
olvasd el a linket ,nem kötelező meg állni , mert Julcsi néni beszélget a zebra előtt!!!! egy bunkó kamionos válasza!!!!
2011. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem is viszonylag friss a jogsim,2 hónapja van meg.És én is hezitálni szoktam ezen,de hát a kresz azt mondja,hogy ha lelépett az útról akkor meg kell állni.Amíg nem lép le,nem lehetsz biztos benne,hogy át is akar majd ott menni!!Én nagyon sokszor voltam úgy,hogy még pár m-re volt,megálltam,és nem is ment át,én meg ott álltam mint....De szerintem jobb ha megállsz,abból baj nem lehet,csak másnak,azzal meg ne foglalkozz!!!
2011. okt. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bunkó kamionosnak: egy szóval nem mondta a kérdező,hogy "csak úgy" álldogált a gyalogos és ne akart volna átmenni..
2011. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem csak beszélgetett, hanem át is akart menni!

És jobb oldalt volt, ezért álltam meg, de m ivel a szembe jövők szágukldoztak, így inkább nem ment át.

2011. okt. 5. 19:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló,légyszíves linkelj már valamit,ami kimondja,hogy ebben a helyzetben nem kell megállni...Nem fog menni,mert nincs ilyen.Ha kijelölt gyalogátkelőhelyen gyalogos szeretne átmenni,meg kell állni!!Nincs olyan,hogy melyik oldalon áll,hanem meg kell állni,vili?

Az részletkérdés,hogy a szembejövő megáll-e,vagy sem,az már az ő és a gyalogos felelőssége!Ha Te megállsz,mindent jól csináltál!

2011. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én ugy tudom,hogy már az átkelési szándék meg van tehát hogy ott áll a zebra előtt meg kell állni
2011. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!