Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kéne tennem? Ahányszor...

Mit kéne tennem? Ahányszor megállok robogóval a zebránál, hogy átengedjem a gyalogosokat még egy vagy két autó elhúz mellettem. Maradjak az út szélén, vagy húzódjak be a sáv középre, hogy engem üssenek el?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne állj meg robogóval átengedni a gyalogosokat, ilyen egyszerü. Ugyanis az autósoknak a motor ugyebár nem visszatartó erő, mivel elférnek tőled, nem kézteted megállásra. Még balestet is okozhatsz, hogy lelép a gyalogos, mert elengeded, de a kocsi meg szépen elüti. Zebránál meg hírtelen ne állj középre, akkor elcsaphatnak, jah. Akkor úgy csináld, hogy elötte már jóval középen haladsz és akkor már nyugodtan meg is állhatsz középen.
2011. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, jól mondják.

Annyit tehetsz, hogy belenézel a visszapillantóba, majd holttér, és ha nem jön senki, intesz a gyalognak hogy mehet.


Ha látod a tükörből hogy jön egy autó esetleg próbáld meg finoman kitenni a kezed oldalra, jelezni a kocsinak hogy lassítson, álljon meg (a standard "lassíts" mozdulattal). Ezzel egy időben jelezhetsz a gyalognak hogy várjon még, mert jönnek.

Persz ez szitu függő, figyelj nehogy a kezed vigyék le :)


Egyébként dícséretre méltó, hogy figyelsz a gyalogokra.

2011. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez van busznál is, hogy megállok a zebránál átengedni a gyalogosokat, és elmennek mellettem, biztos megállóban állok, ilyenkor ha nincs nagy forgalom ráállok a mellettem levő sávra is, hogy ne férjenek el az autók.
2011. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!