Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A behajtani tilos tábla az...

A behajtani tilos tábla az minden járművel közlekedőre vonatkozik? Ha igen, akkor a kerékpárosok miért kivételek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 22:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"A Sok idióta kritikálmázas szervezőnek inkább arra kellene az időt fordítani, hogy már az általános iskolában elkezdjék tananyag szinten oktatni a kresz-t. "


Rajta vannak az ügyön, hidd el. Már évek óta folyamatban van a dolog, kidolgozták a tananyagot, sok (néhány tíz, talán néhány száz) általános iskolában már volt is ilyen oktatás. Csak hát ugye most a kormány a rendkívül fontos utcaátnevezésekkel van elfoglalva, talán ha azzal elkészülnek, lesz energiájuk ezt is megvalósítani.

2011. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

" Kedves Gyalogos!

A gyűlöletbeszéd egy új formájával ismertettél meg bennünket - talán a Téged ért sérelmek miatti felháborodásodban. „Valahogy sejtettem, hogy lesz egy hasonló reakció az írásomra, ami engem igazol.


„ Minden területen vannak un. idióták, elszaporodásuk okait kellene észre venni. „ Ez valóban így van, de most a tudatlanul bicajozókról van szó. Az elszaporodásuk oka a saját magukkal szemben elvárható felelősségtudat legcsekélyebb szikrájának a hiánya”


„ A nagyobb városok "idióta" városfejlesztői a gépkocsiforgalom növekedésében gondolkodva nem építik ki a kerékpárutak rendszerét, nem teszik rendezetté a körülményeket, egyenrangúvá a különböző módon közlekedőket. A tömegközlekedés fejlesztése, olcsóbbá tétele is jótékony hatással lenne a városi közlekedés résztvevőire, a városok levegőjére és nem utolsó sorban a nemzetgazdaságra is. Az olajlobbi jelen van és hat életünk minden területén, nem egymásnak kellene rögtön esnünk."

Értem. Tehát ha mindezt megtennék, akkor a biciklisek a kresz szabályait tudva születnének a világra és soha többet nem hajtanának be szemből, nem fordulnának ki alárendelt útról főútra kellő körültekintés nélkül, nem mennének többet a villamos alá… stb…

A közlekedést nem a városfejlesztők csinálják, hanem mi. Ha csak földutakon kellene közlekednünk, akkor is a közlekedőkön múlna mennyi baleset lenne, és akkor is ez lenne a helyzet, ha hipermodern egymástól teljesen elkülönített utakat használnánk ki-ki a közlekedési módjának megfelelően. És amíg a közlekedésben résztvevők felelősek önmagukért és a többi résztvevőért én igen is annak esek neki, aki arról tehet, hogy behajt a forgalommal szemben ez pedig egy személyben az aki megteszi.


Amit leírtam nem gyűlöletbeszéd, csak én nem másokban keresem a hibát. Ha én vagyok akkora ökör, hogy úgy hajtok be egy nem egyenrangú kereszteződésbe alárendelt úton bicajjal, hogy nem nézek körül, akkor üssenek is el. Megérdemlem. Kiszelektált a természet ha így jobban tetszik. És a valódi felelősöket hibáztatom.


A Gyalogos

2011. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

" Rajta vannak az ügyön, hidd el. Már évek óta folyamatban van a dolog, kidolgozták a tananyagot, sok (néhány tíz, talán néhány száz) általános iskolában már volt is ilyen oktatás. Csak hát ugye most a kormány a rendkívül fontos utcaátnevezésekkel van elfoglalva, talán ha azzal elkészülnek, lesz energiájuk ezt is megvalósítani."


Erre én annyit reagálnék: Ez nem igaz! A többit rábíznám magára a Critical Mass weboldalára. A bejegyzések kezdő és utolsó dátumát is ajánlom figyelmetekbe, annak tudatában, hogy most milyen évet írunk. Azt hiszem nem kell tovább győzködni senkit.


[link]


Még annyit azért hozzátennék, hogy az autós iskolák valóban kezdeményeztek ingyens!!! tanfolyam indításokat általános és középoktatási intézményekben, de érdektelenségbe ütköztek az iskolák!!! részéről, tehát itt meg is védem a mázosokat e területen.

2011. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
0%
Ahol behajtani tilos tábla van akkor az leginkább egy egyirányú utca. Viszont ha jól emlékszem akkor a legutóbbi kresz módosításba bekerült hogy kerékpáros közlekedhet egyirányú utcában a forgalommal szemben is. Tehát véleményem szerint ezért behajthat...
2011. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

" Ahol behajtani tilos tábla van akkor az leginkább egy egyirányú utca. Viszont ha jól emlékszem akkor a legutóbbi kresz módosításba bekerült hogy kerékpáros közlekedhet egyirányú utcában a forgalommal szemben is. Tehát véleményem szerint ezért behajthat... "


Ha erre, külön tábla engedélyt ad. Ez általában a behajtani tilos tábla alatt helyezkedik el. Ebben az esetben a másik végén pedig az egyirányú utcát jelző tábla alatt ott figyel a figyelmeztető tábla az onnan érkezőknek. És ebben az esetben is, a bicajos, a menetirány szerinti jobb oldalon közlekedhet és csak az úttesten.

2011. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!