Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi időbe telt, miután...

Mennyi időbe telt, miután jogsit szereztél, hogy magabiztosan, egyedül vezess?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1-2 vezetéssel eltöltött óra után,eddig balesetmentes vagyok immár 5 éve.
2011. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

most kezdtem úgy érezni h már úgy ahogy kezd menni a vezetés, meg is lett az eredméye, hétfőn megcsuktam az autót...

2év, kb 40e km

2011. okt. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
azonnal egyedül vezettem. Eleinte volt egy kis izgalom, ami nem félelem volt, hanem a szabadság, az újdonság, az élmény stb keveréke. Szóval azóta eltelt tíz év. Ugyanúgy imádok vezetni, izgalmas most is, de az ezredik km körül ez a varázsféle kicsit átalakult, nah az lehetett az a pont amikor már megszokhattam a dolgot úgy igazán.
2011. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 3 éve vezetek, kb 95 ezer km van eddig a hátam mögött, megszokni már talán néhány ezer km után megszoktam, de a figyelmet sosem veheti át a rutin. Egyébként a mai napig élvezem a vezetés minden percét, számomra megunhatatlan.
2011. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nagyfater ***** válasza:
100%

Ez egyénenként és kortól függően változó.


Körülbelül akkor vezetsz már magabiztosan, amikor teljesen ura vagy az autónak, vagyis "érzed": nem keresgéled a megfelelő sebességet, és szinte automatikusan kezeled a sebváltót, a gázt, féket, kormányt, irányjelzőt, stb. De ez csak az egyik feltétel. Magabiztosan akkor vezetsz, amikor "érzed" a forgalmi helyzeteket, és nem csak azt tudod, hogy mit csinálsz, hanem azt is, hogy mit FOGSZ csinálni az elkövetkező másodpercekben, percekben.


Ahhoz, hogy valaki igazán magabiztosan ÉS biztonságosan vezessen, tehát hogy váratlan helyzetekből is "kikormányozza" magát és elkerülje a saját hibás balesetet, évtizedes vezetési tapasztalat kell. Amikor az előtted-melletted, sőt, a mögötted haladó jármű mozgásából ki tudod következtetni (megérzed!) a szándékát, és aszerint vezetsz, nos, akkor vagy igazán magabiztos.


Egy jótanács: soha ne gondold, hogy te már profi autóvezető vagy! A túlzott magabiztosságból előbb-utóbb baleset lesz!!

2011. okt. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor leszel magabiztos ha havas jeges úton egy megcsúszást is megfelelően tudsz korrigálni. Mert napos úton száraz időben magabiztosnak lenni nem nehéz.
2011. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
2-3 hét folyamatos városi vezetés kb napi 5 óra; nekem teljes biztonságérzetet adott. Az első két nap nagyon rossz volt.
2011. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
2 hónapja van jogsim az első pár alkalom mikor egyedül voltam az furcsa volt, nem voltam magabiztos. Néha rámdudáltak. De ez az első pár alkalom óta megváltozott. De attol függetlenül imádok vezetni.
2011. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenki válaszát! márciustól van jogsim, vezettem is több 100 kmt, de teljesen egyedül csak múlt héten mertem elindulni hosszabb útra, addig csak itt a faluban fel alá ugymond gyakoroltam. de még mindig nem érzem azt hogy bármilyen helyzetben feltelálnám magam:(
2011. nov. 2. 13:54
 10/11 anonim válasza:
Nekem már 4-5 éve megvan a jogsim de még mindig nincs saját kocsim és csak nagyon ritkán ülök volán mögé :( Félek mikor beülök, de nemsoká meglesz a sajátom és leküzdöm remélem minden félelmem..
2011. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!