Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem veszik figyelembe,...

Miért nem veszik figyelembe, hogy az adott szabálysértő notorius szabálysértő vagy életében először vétkezett? Illetve a feljelentési bírságnak (tilosban parkolás) mik az alapvető tartalmi elemei?

Figyelt kérdés

Megbüntettek 30.000 Ft-ra tilosban parkolásért.életem első szabálysértése volt. 10 éve van jogsim.A szabálysértéskor útburkolat javítás volt, fel volt marva az egész mindenség így a terhesgondozóként illetve ügyeletként működő közintézmény előtt (Győr)illetve környékén az egyébként sem megoldott parkolási lehetőség miatt a parkolás lehetetlen volt, én meg azt az idióta táblát nem vettem észre, mivel siettem a terhesgondozóba. A 10x15 cm nagyságú, mint most utólag kiderült bírságot jelző papírdarab a jobb oldali ablaktörlő lapát alá volt helyezve, alig észrevehetően. nem a köztudatban lévő ˇ"mikulás csomag" azt legalább észre lehet venni. A papírdarabon csak a személygépkocsi rendszáma szerepelt, a kiállító szerv megnevezése esetleges pecsétje, illetve, hogy milyen jellegű büntetést kaptam nem, így lehetőségem sem volt az illetékesek személyesen történő megkeresése, hogy egyáltalán miről is van szó.Ez alatt azt értem feljelentést, felszólítást vagy egyáltalán mit kaptam.

Mint írtam életem első szabálysértése volt erre még csak lehetőségem sincs bárminemű csökkentés kérelmére, mert úgyis el fogják utasítani, aztán már nem 30.000-nél tartanék hanem 35-nél.Én nem a felelőség alól kívánok kibújni, hanem azzal nem értek egyet, hogy egyszerre ennyire büntetik az adott egyént. Szóval nem értem miért nem veszik figyelembe, hogy az illető milyen jellegű szabálysértést követett el. Nem foglaltam el rokkant parkolót (nem mintha lenne ott rokkant vagy egyáltalán bármi nemű kialakított parkolóhely), nem akadályoztam a forgalmat, nem veszélyeztettem senki életét. Megjegyezni kívánom, ha most odamennék biztos meg lehetne vágni kb 3 autóst.


2009. máj. 6. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
magyarország, a kis embert tudják csak megbaszni...
2009. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a papíron rajta kellene lenni, hogy ki tette oda! Valószínűleg a közterület felügyelőség. Őket hiába is keresnéd meg, nem fogják mérsékelni a büntetést. Azt mondják, hogy ezek a cédulák sorszám alapján vannak elkönyvelve és ők utólag semmit sem tehetnek. Azt tudod tenni, hogy ha megjön a csekk (kb. hetek-, esetleg 1-2 hónap múlva) akkor azt nem fizeted be. Erre ők fel fognak jelenteni a rendőrségen. Ez nem baj, ettől még nem leszel bűnöző! Ott kihallgatnak és elmondják a lehetőségeket, pl. azt, hogy fordulj a bíróságra. A bíróság többnyire engedékenyebb, mint a közterületesek! A bírónak nem csak joga van mérlegelni, hanem mérlegel is! A félanalfabéta közterület felügyelő csak azt tudja megjegyezni, hogy mennyi a max. büntetés és csakis azt alkalmazza, még akkor se mérlegel ha te egyébként senkit nem zavarsz a szabálytalanságoddal.
2009. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat, de ne haragudj: megérdemelted. És azt kell mondanom, hogy örülj annak, hogy csak ennyi lett. Az az "idióta tábla" ugyanakkora mint bármelyik másik tábla, amit ha a nagy igyekezetben nem veszel észre, akkor most nem teszel itt fel kérdést.
2009. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én nem azt mondom, hogy nem vétettem, hanem azt, hogy nem ekkorát, és ráadásul ez volt a leges legelső eset. Nem mozgássérült parkolóba álltam meg, nem veszélyeztettem senki életét, nem úgy mint az aki száguldozik mások életét veszélyeztetve. ja és mint írtam parkolási lehetőség nemhogy alap esetben nincs az adott egészségügyi intézménynél de akkor pláne nem volt. Mint írtam nem a szabálysértést vitatom, mert azt elkövettem, de ezt túlzónak tartom első alkalom esetén. A mai nap éppen egy idióta majdnem elsodort engem és a páromat, mert nem tudja vagy nem veszi figyelembe, mit ír elő a KRESZ. Aztán mikor kérdőre van vonva, hogy az embert nem kéne elsodornia, pláne egy terhes nőt csak hümmögött.

2009. máj. 7. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam: megértem a problémát, hogy első, nem szoktál, siettél, stb. Büntetni azt lehet, aki úgymond hagyja magát. Tehát mondjuk hogy ott van az autó. A büntetési tételeket nem ismerem, bár egy parkolásért talán tényleg nem 30000-nek kéne lennie. Én csak azt mondom, hogy azzal a lendülettel, hogy ott egy táblát nem vettél észre, két kereszteződéssel odébb ha a stoptáblát nem veszed észre, és elsodor egy kamion, akkor most nem kérdezel. Pedig mindkettő csak egy tábla észre nem vétele...

Ha adott helyen álltak még más autók is ugyanúgy szabálytalanul, őket is megbüntették? Vagy egyedül álltál egy útszakaszon? (Nem tűnt fel, hogy sehol senki???) Sebességtúllépésnél biztos, hogy figyelembe veszik, hogy első eset (egyszer büntettek meg gyorshajtásért és rajtavolt a határozaton, hogy azért csak annyi mert első eset - 4 évvel ezelőtt). A reális büntetés az esetedben szerintem 10000 lenne. Amúgy végül ki büntetett meg? A közterületesek vagy a rendőrök? Másnak - ha jól tudom - nincs joga...

2009. máj. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma kiderült, hogy a rendőrség, mivel ma felkerestük a közterületiseket és nem ők voltak. az őr bemutatta náluk, hogy is néz ki a bírságolási papír. Azon szerepel pecsét, elérhetőség, minden. Én úgy gondolom az alapvető dolog egy bírságnál a kiállító szerv megnevezése illetvepecsétje, mert elvileg akkor hiteles valami hivatalosan ha alá van írva vagy esetlegesen le van pecsételve valami sztem. Mint írtam útburkolat felújítás volt, fel volt marva minden, parkolóhely nem volt. De tudom ezen már kár keseregnem,a csekk itt figyeg, 1 hónap múlva szülök. De hát ez már az én szoc problemám mit hogyan oldok meg nemde?csak az egész eljárási morállal van problémám, meg azzal, hogy egy egészségügyi közintézménynek nincs parkolóhelye.

minden jót

üdv

2009. máj. 7. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, az már egy másik téma, hogy miért nincs egy kórház környékén rendes és elég nagy parkoló. Vácon pl csúcsidőben van leállsz szó szerint a pampára, egy ilyen füves, esőben saras, ráadásul gödrös területre, vagy nem tudsz megállni.
2009. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
csak vigyázz, nehogy aztán a közterületesek megbírságoljanak azért mert rááltál a fűre, mert arra is ugranak ám legalább is itt nálunk igen. nemrég a kolléganőmet a közterületesek ezért büntették meg. Aztán füstölhet a fejed a bírság miatt :)
2009. máj. 7. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem odaírni, hogy hivatalosan az a "parkoló"... Szerencsére ritkán járok kórházba, és ha kellene is, egy utcával odébb biztos parkolóhelyem van :) Győrben egy biztos parkolót tudok: a fősuli parkolója :) Csak az messze van a kórháztól.

A rendőrségen próbáltad kérni méltányossági alapon a büntetés csökkentését? Lehet, hogy ha leírod nekik a szitut, akkor csökkentik (nem biztos).

2009. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!