Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Itt szabályos-e a parkolás?

Itt szabályos-e a parkolás?

Figyelt kérdés

[link]


(A képen nem látszik, de van egy kapubejáró is, ott, ahol a piros autó megy befelé.)


A Kresz szabály így szól:

"(5) Tilos megállni:

d) körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik; az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben megálló járműre - ha ez a többi jármű bekanyarodását nem akadályozza - a tilalom nem vonatkozik;"



2011. nov. 6. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az úttest szélén meg lehet állni, de egy sorban. A pirossal satírozott autó pedig már egy másik kocsi mellé állt, így szerintem nem szabályos.
2011. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mellettem álló autók is ugyanúgy bírságot kaptak. Gyakorlatilag egészen a zebrától a felső Frankel leó út feliratig, ahol van a képen.
2011. nov. 6. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Sztem sem egészen szabályosan parkol ott az a 6-7 autó. Ha valaki szemből jön és ott akar befordulni a ház előtti "szervízútra"?

Szerintem a következő szakaszt kinevezték osztott pályás útnak, és akkor ez már majdnemhogy kereszteződésnek számít :)

2011. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem, hogy utolsó mit irsz.

Az az út, amit szervízutnak írsz, az egy parkoló végig gyakorlatilag, egyirányú utca. Visszafordulni szemből vissza lehet rá így is, személyautóval mindenképp.

Az érdekelne még, hogy melyik az a terület, amit a szabály ír, hogy az útelágazással szemben álló járműre nem vonatkozik a tilalom. Ez hol van jelen esetben?

2011. nov. 6. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem amit bejelöltem pirossal, azok kaptak bírságot:

[link]


Az "úttorkolattal szemben" az a T alakú útkereszteződésre vonatkozik, ahol állhatsz a betorkolló úttal szemben, nem kell kihagyni az 5 métereket!

2011. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!