Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segítgég! Forgalmi vizsgám...

Segítgég! Forgalmi vizsgám lesz holnap, azaz szeptember elsején reggel nyolckor B kat. -ból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1. Nagyon félek már most, aludni sem tudtam, kezem-lábam remeg. 2. Tetézi a dolgot, hogy ebben az időpontban a tanévkezdés miatt hatalmas lesz a forgalom.

Tudtok adni valami tanácsot, hogy hogyan maradjak nyugodt, vagy hogy mire kell nagyon figyelni? Köszi szépen. L


2011. aug. 31. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

hali


Nagyon sok mindenre kell figyelj főleg a gyalogosokra és a többi autósra.


Nem szabad rohanni inkább menj 45 el és szépen óvatosan mint,hogy megbukj...


Nem kell izgulni.Fogd fel adolgot úgy mintha elvinnél egy idegent az oktatóddal valahova.Ne is figyelj rá át kell nézni rajta.Persze ez tőle is függ mert ,ha dumás a csávó/csaj akkor nyert ügyed van mert azt mondod amit hallani akar. Reggel még jó menni mert akkor még nem unják az egészet és még van némi életkedvük.



Fölösleges izgulni mert biztos sikeresen felkészültél.

2011. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Figyusz, lehet, hogy furcsán fog hangzani, de próbáld azt, hogy leülsz egy kényelmes fotelbe és becsukod a szemed és képzeld el, hogy beülsz az autóba és mész, azokon az utakon, amerre már jártál az oktatóddal. Lásd a táblákat, érezd, amint fékezel, óvatosan. Képzeld el minél részletesebben. Például képzelj el egy zebrát, ahol átengeded a gyalogosokat és közben mosolyogsz, mert mosolyognak rád stb. Ha előszőr nem sikerül elképzelni, mert tulságosan izgulsz, akkor térj vissza rá később. Próbálkozz vele. Dolgozd ki minél részletesebben, az a lényeg, hogy a végén illetve már közben elfogsz tudni lazulni és megnyugszol. A végén képzeld azt el, hogy az oktató kezet fog veled, hogy gratulálok a vizsgához :) ez úgy működik, mint amikor a sportolók készülnek a versenyre. Én is szoktam ezt csinálni, de nem a sportban és nálam működik!

Sok sikert!!!

2011. aug. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
próbáld meg elfelejteni a vizsgát gondolj arra hogy kocsival mégy dolgozni,és veled megy két kollégád,!
2011. aug. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is izgulos vagyok.Nem szabad izgulni!Én amikor megláttam a vizsgabiztos nagyon rosszul lettem,olyan gyomor idegem volt.Szinte nem láttam semmit!Engemet ez miatt húztak meg négyszer.Ötödszörre sikerül,mikor két vizsgabiztos volt.Amióta megvan a jogsim teljesen lenyugodtam.Mindenre tudok figyelni.Amikor kézhez kaptam a jogsit,először mentem autóval,olyan dolgokat is észre vettem mit előtte sosem!Amíg ideges vagy és stresszes nem is tudsz nyugodtam és figyelmesen vezetni!!
2011. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A forgalom miatt meg ne felj, ha araszolgatsz a dugoban sokkal gyorsabban eltelik az a felora :) A kovetesi tavolsagra ugyelj!!
2011. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Reggel nyolc? Tényleg araszolgatni fogsz.


Az izgulás nem nagyon fog segíteni, inkább figyelj olyanokra, mint:

-gyalogosok, mert holnap lesz belőlük is bőven,

-kereszteződések, úgy emlékszem csak akkor hajthatsz be, ha el is tudod hagyni (de ezt inkább ellenőrizd), ha tórlódnak a kocsik inkább állj meg a lámpánál,

-sávváltásnál figyelj a tükörbe és lehetőség szerint vedd figyelembe a holtteret is, minél többen vagytok az úton annál jobban,

-buszok/buszmegállók környékén a késésben lévő, ész nélkül rohanó iskolásokat.


Egy kalappal. :)

2011. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

nem kell félni, ugy kell odamenni hogy meglessz, lássák rajtad az önbizalmad.

én 2 hete vizsgáztam, 12:30 kor, a vb késett 25 percet mert kajáltak, csak az volt a bibi hogy másik városból jött a vb és ők szeretnek buktatni, de tök normális volt, kapásból nekiálltak dumálni, aztán én is beálltam a beszédbe, parkolás nem ment a legjobban, 3x korrigáltam(párhuzamos hátra), de elfogadta, aztán egyszer körforgalomba indexeltem de vosszaugrott vb mondta visszaugrott az index, gyors kitettem ujra de semmi, elég jól mentem meg végig beszéltünk 3-man és 0 hibapont lett a végeredmény, végeztem kiszállt, aztmondta indexre jobban figyeljek, hátra meg ne nézzek annyit aztán kézfogás pápá:D

de én is be voltam fosva elötte 2 napig, vizsga elött se ment a legjobban, és mégis meglett

2011. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12:50 es vagyok sikerült a vizsgád?
2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
szia! az a helyzet, hogy sírva olvasom most a kommenteket, mert megbuktatott egy nagyon szemét vizsgabiztos, és még ahogy beszélt is velem, teljesen megalázott. Na mindegy, túlélem, de most nagyon rossz.:(
2011. szept. 1. 14:24
 10/16 anonim ***** válasza:
ne szomorkogy nem dőlt össze a világ majd legközelebb kifogsz egy jobb vizsga biztost ,meg neked is, nagyobb lesz a szerencséd meglátod, szorítok érted fel a fejjel még nincs elveszve semmi!
2011. szept. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!