Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális esetben mennyire...

Normális esetben mennyire visel meg valakit, ha elüt egy vadat az úton?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt egy regionális közúton hajtottam 80-90 km/h-val, amikor jobbról kiugrott elém egy "kis" őz. Nem lehettem tőle úgy kb. 10 méterre sem amikor észrevettem. Kikerülni "nem akartam" (vagyis nem tudom ez mind 1-2 másodperc alatt zajlott le), jobbról árok, az út bal oldalán pedig egy teherautó jött szembe. így hát elütöttem a kisőzet, fékezni sem volt időm. Utána megnéztem, nem maradt egyben stb...Azóta nem birok húst enni meg furdal a lelkiismeret, nem vagyok jól.

Esetleg valakinek volt hasonló élménye?? Hogyan kell legyőzni magamban ezt az érzést?


2011. nov. 25. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Engem az viselt meg, hogy elrepedt a lökhárító. Fényezéssel kb. 50.000 forint volt.

Szerintem kicsit túlreagálod. Persze aranyos a Bambi, de nem tehetsz róla hogy kiszaladt. És jobb hogy az őz húzza a rövidebbet, mintha egy másik közlekedőben teszel kárt, vagy nekirántod az autódat egy kamionnak.

2011. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyim nővérének a fia ugyan ennyivel kb. 70-80 ment a motorkerékpárral és elé ugrott az őz, olyan szerencsétlenül történt az eset hogy belehalt, pedig a leendő menyasszonyához indult csak a közeli faluba, az anyukája teljesen összeroppant.
2011. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túlreagálod.

Mi nagyon sokszor ütöttünk el fácánt, nyuszit, mindig hazavittük és megettük. Meg azt is, amit más ütött el előttünk.

2011. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb döntést hoztad, hogy elütötted. Ha mást csinálsz nagy eséllyel meghalsz, és talán más is. Nem lelkiismeret furdalásnak kéne lennie benned hanem "örömnek", hogy ekkora mákod volt. Apám is ütött már el őzikét, nagyon finom volt a pörkölt. Viccen kívül.
2011. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jaja amit miis elütötünk eddig mind ment is a fazékba
2011. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban, inkább örülnöd kéne hogy "csak" az őzt csaptad el.


Abban a szituációban lehető legjobb döntést hoztad, ha annyira be pánikoltál volna hogy elrántod a kormányt akkor vagy az árokban kötöttél volna ki és a tűzoltók vágnak ki az autóból, ha meg a másik irányba az a teherautóval frontális ütközés lett volna, és azt biztos hogy nem élted volna túl.


Hogy ha valaki ismeri annyira magát hogy tudja, könnyen be pánikol ilyen helyzetben, inkább csak nyomja a féket és ne manőverezzen, nagyon sok olyan baleset volt már hogy valami vadállat kiugrott az autó elé, a sofőr belerántott egyet a kormányba, azt autó elkezdett sodródni és vagy fejen állt, vagy fa/oszlop, és hasonlók, pedig ha nem rángatta volna, akkor megúszta volna egy "kisebb" anyagi kárral.

2011. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!