Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nincs felezővonal, akkor...

Ha nincs felezővonal, akkor vezethetek az út közepén, ha nem jön szembe semmi? :

Figyelt kérdés

Ismerősömet láttam egy utcában az út közepén vezetni. Mondtam neki, hogy jobbra tartás van. Erre mondta, hogy 1. itt nincs felfestve semmilyen vonal. 2. ha nem jön szembe semmi, akkor miért ne?

Mondtam neki a rendőrséget. Azt mondta, nem érdekli őket, csak ne csinálja balesetet, meg ne vezessen az embere veszélyesen.



Igaza van?


2011. dec. 10. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Természetesen nincs igaza.

Pont ezt hívják másokra veszélyes vezetésnek, a jobbra tarts pedig pont olyan, mint a sebességkorlátozás: nem azért kell betartani, mert láthatják a rendőrök, ha nem látja senki, akkor meg hajrá!



Az ilyen alak inkább vezetne áramot....

2011. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a jobbra tartás akkor is érvényben van ha nincs felezővonal! viszont én éjszaka és este kivétel nélkül az út közepén megyek ha van felezővonal, ha nincs.


1. senkit sem zavarok vele, hiszen mögöttem sem jön senki és szembe sem jön semmi.


2. ha kiugrik elém egy állat vagy egy kisgyerek pl. akkor nagyobb az esélyem félrekormányozni, kikerülni

2011. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha felvan festve a vonal és nincs sehol senki én néha akkor is behúzodok középre mert: az útszéle gödrös, göröngyös, lehet kivilágítatlan gyalogos kerékpáros, bármikor elém szaladhat 1 gyerek vagy kutya
2011. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jobbratartás van. Felfestéstől függetlenül. Van azonban olyan útszakasz, ahol csak akkor megy az ember jobb oldalon, ha jön szembe valami, mert a traktoroktól olyan nyomvályús az egész út, hogy egy alacsonyabb építésű autó simán megsérül rajta.
2011. dec. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!