Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek motort katonai...

Vezethetek motort katonai siakban?

Figyelt kérdés

Üdv! Van egy Simsonom, és apám hozott haza egy katonai sisakot. Azt szeretném kérdezni hogy ha abba motoroznák, a rendőr nem-e büntetne meg engemet?


Ugyan ilyen a sisak: [link]


2011. okt. 1. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Évekig ilyenbe vezettem.Soha nem szóltak érte,ugyanis a katonai motorosokon is ilyen van.Csak én átfestetem pirosra.Kereskedelemben,erősebb sisakot nem igen kaphatol,és kompatibilis,az EU szabvánnyal.
2011. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a megfelelő E-minősítése, vezethetsz benne. De ritkán szokták levetetni a sisakot, hogy megnézzék, mi van belevarrva.

Arra viszont nem árt figyelni, hogy az eredeti rohamsisakoknak nincs minősítésük és nem is motorra valók: túl kemények, nem nyelik el elég hatékonyan az energiát. De vannak az eredetivel formára megegyező utángyártott darabok, amik motorra is jók.

2011. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

Igen...

Sisaknak sisak.. A lövést is megfogja de lehet a tölgyfát azt már nem.

2011. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
haver olyannal ment motoros túrára Szlovákiába, nagymotorral, senki nem szólt hozzá...
2011. okt. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igazából én nem a rendőr miatt paráznék, hanem egy esetleges eséstől vagy egy figyelmetlen személyautóstól. Azért a rohambili messze nem olyan, mint egy normális szkafanderes sisak.
2011. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!