Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenhol ennyire ellenőrzik...

Mindenhol ennyire ellenőrzik és büntetik a kerékpárosokat?

Figyelt kérdés

Unokatesómat azért büntették meg, mert nem volt csengő a bicaján. Szomszédomat pedig azért, mert nem volt fényvisszaverő prizma a küllőn. Világítása rendben volt, kipróbálták. De a küllő prizma hiányzott. Nappal volt , de kipróbálták.

A csengő dolog számomra abszurd. Ez megy hetek óta. Ellepték a környéket a rendőrök. Nem semmi látvány.


2011. dec. 13. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
igen....most a bicikliseket divat buntetni mert nem tudjak pontosan mivel kell felszerelni hogy szabalyos legyen igy konnyu belekotni barmibe........meg rajottek hogy ebbol is mennyi penzt lehet lehuzni az emberekrol.......a csengon nem kell meglepodnod mert szerinted abszurd....csak az a baj hogy kotelezo.......ugyanugy mint a kullon a prizma .......
2011. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen azóta tudom, hogy a csengő is kötelező. Csak olyan fura ez nekem. Én mondjuk autós voltam sokáig. De letettem az autót , áttértem a bicajra. Vettem egy egész jó kis biciklit, elől hátul gyerekülést szereltem fel, mert két kicsi gyereket viszek. Világítás, prizma van. szabályosan közlekedek, eleve is..de így meg pláne, hogy felelős vagyok a két kicsimért is, meg őszintén félek az autósoktól. De csengőm az nincs. És bármikor megbüntethetnek 5000 ft-ra. De nem tudtam, hogy ez kötelező ezidáig. Van láthatósági mellényem is, plusz villogóm, ha bármi történne a dinamóval. Szóval fel vagyok szerelkezve, de mégis büntethető vagyok. ezért is tűnik abszurdnak számomra. És büntethető is maradok, hisz ebben a városban van két biciklisbolt és már 1 hete nincs csengő, felvásárolták. :(
2011. dec. 13. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:

A két gyerekülésért többet fogsz fizetni, mert csak egy személyt szabad szállítani kerékpáron!


Nekem meg az a furcsa, hogy mostanában a kerékpárosok nem ismerik a rájuk vonatkozó rendelkezéseket! Nekünk még volt az iskolában KRESZ oktatás!

Igaz az már vagy 35 éve volt, még az "átkosban"!

:(

Bár akkoriban a középiskolákban volt elsősegély oktatás is...

2011. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom érdemes lesz ezt átolvasnod:

[link]

2011. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem. Van ahol engedik a gyalogosátkelőn a kerékpározást, a forgalommal szembeni haladást, piroson való áthajtás, a fenti példát bővítve a 3 azaz három kiskorúval való kerékpározást, villogó piros hátsó megviláítást.


Szóval lehetne sorolni! Valahol el kellen kezdeni megértetni, hogy ha valaki felül arra a nyavajás bringára akkor az vezető és nem gyalogos. Más kresz vonatkozik rá mint a gyalogosra. Ha szépszóból nem ért némelyik akkor talán a pénztárcája észretéríti.

2011. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Látom mindenáron belém akarsz kötni, pedig szépen kérdeztem. Természetesen nem a szabálysértési kihágásokról beszélek, hisz azzal egyetértek, hogy büntessék keményen azokat az öntörvényű bicikliseket, akiknek gőzük sincs a kreszről és azt hiszik övék az út na meg a világ. Büntessék, akik kivilágítatlanul mennek, akik elévágnak az autónak. ez mind rendben van. Egyet is értek. Hisz mint sokáig autós lévén nagyon sok önmagát veszélybe sodró , ezáltan autósnak egy életre élményt szerző biciklissel találkoztam.

De a csengőért 5000 ft-os büntetést akkor is túlzásnak tartom. De a szabály az szabály. Oké. De mégis emberek vagyunk.

Gyerekülés: sose hallottam ilyet, hogy egy biciklin csak egy gyereket lehet szállítani. Ezért van a hátsó és az első gyerekülés. Szabványnak megfelel, rajta az uniós megfelelőségi jelzés, biztonsági övvel, lábtartóval és a lábat megfelelően rögzíthető hevederrel. Nem egyszer mentem el rendőrautó mellett, sőt bölcsis gyerekem édesapja rendőr, rendszerint találkozok vele befelemenet, sőt egyszer még segített is, amikor az üvöltő gyerek nem akart előre ülni. gondolom ha nagyon szabálytalan lenne szólt volna, vagy ha nem, akkor kapva kapott volna az alkalmon és megbüntetett volna.

2011. dec. 14. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!