Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jó ötlet volt hivatalosan is...

Jó ötlet volt hivatalosan is előre engedni a lámpánál a segédmotorosokat, kerékpárosokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy előtte is előre sunnyogtak, de most a KRESZ is megengedi.
2011. aug. 30. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Igen! Itt a XXI. század. Ideje, hogy minél több ember átszokjon a kerékpárra. Egészségesebb, környezetbarát, olcsó, és a legjobb ellenszere a forgalmi dugóknak. Ez is egy olyan plusz dolog, ami miatt érdemesebb áttérni kerékpárra.


Egy kerékpáros.

2011. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

egyszer oldalról belém jött a biciklis az út közepén.mikor kiszálltam hozzá,mert elesett felugrott a biciklire és elment.(szerencsére volt tanú,és polgári peres úton behajtottuk)ettől az időtől utálom a biciklis/motoros kombót.

én pirosnál is balra húzódok.megint meghúznak,és lelépnek?na persze...

2011. aug. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

utolsó: miért is húzódsz balra? A sáv közepén kell lenni és kész.


Kérdező: kultúrált országban kultúrált közlekedők esetében igen, jó ötlet. Mo-n az a baj, hogy az autósok és a bringások is bunkók. Az autósok irigyek a bringások ezen jogára, ezért pl. mint az ucsó válaszoló csak azért is keresztbe tesz a bringásnak, na nehogy már az a szemétláda előrébbjusson... Szóval az autós keresztbe tesz a bringásnak.


A bringás ugyanakkor sok esetben nem tartja be a kreszt, a semmiből bukkan fel, és szembe megy az egyirányú utcában, mert nincs tisztában azzal, hogy NEM mehet be az egyirányú utcába, csak ha kiegészítő tábla van!


Mellesleg a szabály csak a jobb középen előre haladást engedi, sok sávos útnál a belsőbb sávok esetében elvileg nem! Persze erre már a bringások tesznek magasból. Ezzel a szabállyal így ebben a formában csak tovább szítják az amúgyis ellentétet. Először ki kéne alakítani a közlekedési kultúrát, hogy legyen már végre béke, utána lehetne ilyeneket csinálni...


Persze mit várunk akkor, amikor az indexre egyre többen díszként tekintenek....


Mo: én így nem szeretlek

2011. aug. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem jó ötlet, ha pl forgalmasabb többsávoson lámpázol nagyobb járművel ( az én esetemben kamionnal, de igaz buszra is), jobbról megelőz, majd a zöldnél 30 méter mulva utolérem és nem tudom sávon belül kielőzni, mert 2,60m széles a gép, a belsőbb sávokban meg mindenki menne... Ilyenkor ez tök szopatás...( én mondjuk nem engedném a bringásokat nagyforgalmú többsávos utakra, kapjanak kerékpárutat) A Margit-hídon személyautóval is ugyanilyen szívás. Szerintem kicsit átgondolatlan volt ez a törvényhozás.
2011. aug. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nos, tulajdonképpen a kerékpárosokkal nincs is olyan sok bajom, néhányan már az Andrássy úton is használják a kerékpár sávot, és nem a szélső sávban tekernek!

:)


A minap történt velem, hogy az Üllői úton egy smk-s az egyik lámpánál elém állt. Zöldnél viszont nem tudott kilőni, és meg már első fokozatban legyorsultam, és ezt eljátszottuk 4x! Ráadásul nem is a szélső sávban, hanem a középsőben! Minden alkalommal imádkoztam, hogy nehogy alám essen azzal a ronccsal!

2011. aug. 31. 07:21
 6/15 anonim ***** válasza:
ha tudnál olvasni kedves 3.válaszoló,tudnád értelmezni,hogy balra húzódok,hogy nekik legyen nekem jobb oldalamon 1méter,amin talán nem esnek össze rám.valóban nagyon ciki,tudom......
2011. aug. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

NEM jó ötlet, mert ha nem elég széles az út, akkor sem a biciklist sem a motorost, aki mondjuk 49-el tud menni, nem tudod megelőzni csak kínok árán, ha nagy a forgalom...

Néhány biciklis, csak hírből ismeri a bicikli sávot, és inkább az úton, vagy inkább az út közepén cikázik... Az ilyenhez szokott lenni pár kérdésem...

Úgyhogy összességében rossz ötletnek tartom, főleg akkor vagyok sík ideg, amikor motorral is meg biciklivel is, az álló kocsisorok között billegnek 1-1cm-re, néha egy kis nekiütődés...persze semmi elnézést vagy valami. Ne csodálkozzanak a kétkerekűek, hogy kereszttűznek vannak kitéve...

2011. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:08


3. válaszoló vagyok.


Akkor bocs, félreértettem.

Viszont a bringások a legritkább esetben mennek jobb szélen, jobban szeretnek középen kavirnyászni... (tudnám miért?...)

2011. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az utolsónak a válasz: csatorna összefolyó!
2011. aug. 31. 21:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

22:34 "a sáv közepén kell lenni,és kész"


Ha szabd megtudnom,ezt mire alapozod?Jobbratartási kötelezettség csak az úttesten van,sávon belül nincs!Mehetsz a sávodban a jobb oldalt,középen,vagy a bal oldalt,akkor is szabályos maradsz!

Én buszvezető vagyok,ebből a szemszögből közelítem meg a kérdést!Alapjában véve nekem nem lenne vele semmi bajom,he előre mennek.Menjen nyugodtan.De amikor már a közlekedés más résztvevője vagy autója veszélybe kerül sérülés miatt,akkor álljon meg!Továbbá ne menjen át a piroson,még csak a sárgán sem!Ne menjen a járdára,majd vissza az útra...

Az első válaszolóhoz egy kérdésem lenne!

Miért előzitek vissza a buszt akkor,amikor valahogy megelőzött,majd megáll a megállóba!Nekem ezzel van a legtöbb bajom.Ugyanis egy buszon akár 150 ember is utazhat.Mivel a busz elég széles,csak akkor tud megelőzni,ha szemből nem jön semmi,és ehhez van annyi hely,hogy felgyorsuljon,megelőzzön,majd visszatérjen a sávjába.Azzal,hogy visszaelőzöd,veszélyezteted magad,mert ha épp akkor előzöd,amikor a busz indul ki a megállóból,és a holtterében vagy,neked véged!Másrészt az összes utas szív 1 ember miatt,mert nem tud várni 30 mp-et,amíg a busz újra elindul.Így lassan kell döcögni a kerékpáros mögött.

Tehát erre szeretnék valami olyan magyarázatot,hogy azt mondjam,rendben,igaza van a kerékpárosnak!

2011. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!