Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek találták ki a gyalogos...

Minek találták ki a gyalogos átkelőhelyet, ha senki nem áll meg?

Figyelt kérdés

Kivéve a tanulóvezetőket, és 1-2 kivételt. Mindenki simán továbbhajt, hiába áll ott az ember, sőt, még ha az ember elindul is rajta, megkell állnia az út felénél, mert simán áthajtanak az ember előtt 50-60nal.


Akkor minek találták ki ezt, ha kb. mindenki lesz*rja?


Miért nem csináltak volna helyette, valami magas fekvőrendőröket, azon úgyse mernek sokan átrepsezteni 60

nnal.

Max, minden főúton lassítgatni kéne.

Na és mi lenne akkor?


2011. dec. 14. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%

azért nem állunk meg mert már az autósiskolákban is azt tanítják,hogy ne állj meg nekik, ha át akar menni akkor lelép a járdáról, amúgy meg csak levegőzik ott vagy telefonál. Szóval igen is le kell lépni, nem hiszem el hogy mindenki elhajt 50-60al, csak a bunkó elenyésző kisebbség.


Ha raknának fekvőrendőrt, mi lenne akkor? Olyan sűrű forgalom hogy előbb fagysz halálra minthogy le tudj lépni, nem hogy átérni a túl oldalra

2011. dec. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

"Na és mi lenne akkor?"


Dugóóóó.

2011. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig meg szoktam állni. Ott ahol én járok, nagyon sokan megállnak a zebra előtt.
2011. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol élsz, én a 9. kerületben. Engem szinte mindig átengednek max az első két autó nem áll meg , ez kb 5 max 10 mp várakozás.( amúgy sem várom el egyik autóstól sem, hogy ha satuzzon, meg ha pl csak 3an jönnek és utánuk van bőven hely, akkor inkább menjen mind három és akkor halad mindenki).


Én is elengedem a gyalogosokat általában :)

2011. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hibás a kérdésfeltevés.


Nem az a kérdés, hogy minek találták ki. Szerintem te is pontosan tudod, minek találták ki.


Inkább azt kéne kérdezned, hogy sokan miért nem állnak meg.

2011. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ennek van két oldala szerintem:


-Amikor még messzebbről jön és simán el tudna engedni az bunkóság az autós részéről.


-Amikor már közel van, és a gyalogos csak azért is lelép, hiszen őneki van elsőbbsége az megint bunkóság, de most viszont a gyalogos részéről.


Mellesleg én a zebrás gyalogoselengedésről ezt vallom: Mindig könnyebb gyalogosként visszalépni, mint egy 1 tonnás autóval megállni. Szóval a lényeg lényege, hogy inkább várd meg amíg elhajt minthogy elüttesd magad. Személy szerint én elengedem a gyalogosokat. Kivéve akkor nem, ha nem veszem őket észre.

2011. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Én autósként elengedem a gyalogosokat, gyalogosként az autósokat. Én már csak ilyen hülye vagyok...
2011. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
én is kérdezhetek valamit ? Minek találták ki a gyalogos átkelőhelyet, ha mindenki össze vissza szaladgál az úttesten ?na mind1:) én lassítok a zebra előtt villogok átmegy átmegy ,ha nem akkor megyek tovább ennyi
2011. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nekem mindig az mondta az oktatóm ha ott állt a zebránál a gyalogkakukk:"ott a gyalogos!!!"tehát meg kellett állnom ha lelépet ha nem.

mai napig átengedem őket,mert eszembe jut én is szoktam ott ácsorogni suliból hazafelé jövet.

2011. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
az uj kresz szerint ha már OTT ÁLL akkor meg kell állni, node ez egy b*romság mert sokan ott várakoznak meg beszélgetnek.... az a helyzet hogy tulsokat enged a kresz a gyalogosoknak holott a legtöbb esetben ök lépnek le átkelönél még féktávon belül s körbenézèst mellözve mintha betnfal védené öket. Tisztelem a gyalgosokat ök védtelenebbek de éppen ezért kellne nekik sokkal sokkal körültekntöbben átmenni az úttesten.
2012. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!