Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor vezetsz és látod, hogy...

Okoska törp kérdése:

Amikor vezetsz és látod, hogy egy gyalogos át akar kelni a zebrán miért nem állsz meg? (én vezetek és megállok, csak kíváncsi vagyok mi játszódik le abban aki nem)

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Régi beidegződés, hogy nem léphet le a gyalogos, amíg nem adták meg az elsőbbséget.

De ez a gyalogosokra is igaz sokszor, nem hiszik, hogy meg fogok állni, így jóval tovább tart a "manőver".

Londonban nem bámészkodhattam el a járdaszélen, mert megállt és várt! Csak odébbról tudtam elnézelődni...

2011. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vezetek és nincs is jogositványom, de nem igazán tartom jó ötletnek ezt a szabályt!


Egy gyalogos sokkal hatékonyabban meg tud állni, mint egy autó.

Egy gyalogosnak valószínüleg nagyobb problémái adódnak egy "ütközés" során, mint az autónak.

Ha több gyalogos "torlódik" fel a járdán, még nem okoz dugót, ami az autóknál megtörténhet.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de persze lehet több is.

2011. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ugyanezt tapasztaltam Stockholmban....egyszerűen nem indulnak el amíg át nem mentél, így lenne a helyes....az is igaz, hogy itthon sok a határozatlan gyalogos...szóval kétélű a dolog.
2011. jan. 5. 19:14
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség a gyalogosokra fogni (én vezetk,de szoktam gyalog is járni) ,egyszerűen sok az idióta az utakon.Vagy aki annyira siet,hogy nem bír 10 mp-t várni,bár igaz ha határozatlan a gyalogos akkor ez beletelhet 15 mpbe is...

Én sem merek kilépni autó elé,szerintem ez nem csoda ilyen közlekedéskúltúra mellett..

2011. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én megállok. Sőt, sokszor akkor is megállok, és intek a gyalogosnak, ha épp bizonytalankodik, és nincs zebra...

de...

Van egy másik helyzet:

Amikor megállok a gyalogosnak a zebra előtt..

A gyalogos elindul, belevigyorog a képembe, és megáll előttem a zebra közepén rágyujtani, és mint a rendőr fel-le mutogat a kezével, hogy én ráérek, neki elsőbbsége van. Nem egyszer fordult elő hasonló. Itt kinyílik a bicska a zsebemben. Nem mindig az autós a hibás.

2011. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Én megálnék csak néha soká veszem észre őket
2011. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor nem kéne autót vezetned...
2011. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már csak az szebb, amikor le is dudálja a zebráról az autós a gyalogost. Nem egyszer tanúja voltam ilyen szitunak.
2011. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát azért nem minden esetben állok meg én sem! Ha látom hogy a mögöttem lévő autó is időben észreveszi hogy fékezek és bizonságsan meg tud állni akkor persze átengedem a gyalogost meg ha nincs mögöttem senki, de ha nem tudom átengedni mert pl a seggembe vannak akkor hiába ép le nem biztos hogy meg tudok állni
2011. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

En 50-50 aranyban engedem at oket,attol fugg milyen kedvem van.

Hogy 50%-ban miert nem allok meg?Azert mert o is varhat,foleg ha egyedül all a zebra elott.Ha mar egy kisebb csoport akkor megallok termesztesen,de 1 emberert nem fogok fekezni hogy aztan ujra felgyorsitsak 50-re.

Mas a helyzet mikor mar lelepett,mert akkor muszaj fekezni mert altalaban mar megy is a marhaja.

Egyebkent gyalog is szoktam jarni,es nem ugy allok hozza mint a legtöbb gyalogos hogy ,,hat de ugy is nekem van elsosegem",mert akkor van elsöbseged mikor megadjak,es ha elcsapnak akkor aztan nagyon boldogitani fog h hat de neked volt elsöbseged.Szoval kb ugy allok hozza mint kocsival a kamionokhoz,leszarom h nekem van elsöbsegem,mert ha esetleg keresztül hajt rajtam akkor aztan nagyon fog erdekelni h o kap fel ev felfuggesztettet en meg egy toloszeket egy eletre.

2011. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!