Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Pontosan mit jelent a gyalogos...

Pontosan mit jelent a gyalogos csalogatása?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
integetsz neki, vagy villogsz h lépjen le
2011. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Jelzed hogy átengeded.
2011. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
A gyalogos csalogatása azt jelenti, hogy lassítasz a gyalogátkelőnél és a gyalogos azt fogja gondolni, hogy át akarod engedni.
2011. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az oktatóm nekem azt mondta hogy gyalogátkelőhelyet minimum úgy közelítsem meg ,hogy leveszem a gázról a lábam,ha meg a zebra környékén van lassítsak is le,ha kell álljak meg,attól függetlenül hogy nem rakta le a lábát.
2011. ápr. 27. 14:26
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem ez csalogatásnak tűnik.
2011. ápr. 27. 14:28
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
Igen pont erre írtam h ez a csalogatás. Engem az oktatóm mindig lecseszett ilyenért. Csak akkor szabad csalogatni a gyalogost ha valóban át akarod engedni, mert különben balesetveszélyes.
2011. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki,de erre az volt a válasz hogy nem tudhatjuk hogyan látja ezt majd a VB,de inkább álljunk meg csalogatás címén és hibapontot kapok minthogy nem engedem át őt, és akkor meghúz.
2011. ápr. 27. 14:34
 8/18 anonim ***** válasza:
Ebben is van igazság, ahány vb annyi féle ítélet
2011. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Itt az elmélet és a gyakorlat közötti ellentét elég nagy.

Elméletben a gyalogosnak MINDIG elsőbbsége van a zebrán, tehát a gyalogátkelőhelyet úgy KELL megközelíteni, hogy ezt meg lehessen neki adni. Vagyis bármelyik pillanatban is dönt úgy, hogy lelép, Te meg KELL tudj állni egy tonnás autóval. Na ez képtelenség, mert hozhat bárki bármilyen emberi törvényt, az nem fogja érdekelni a fizikát. A fizikai törvények mindig is az emberi törvények felett fognak állni.


Mit tehetsz? A legjobb, ha egyértelműen jelzed a szándékaidat. Vagyis, ha át akarod engedni, akkor messziről villantasz neki. A legtöbb idős néni erre nem indul el. Akkor lassítasz egy kicsit, de továbbra is határozottan tartasz a gyalogátkelő felé. Ez a nehéz benne, mert ha nem lassítasz, akkor nem tartod be a KRESZ-t, ha viszont szinte teljesen megállsz, miközben a gyalogos még nem lépett le, akkor lecsalogattad. Ennél már csak az rosszabb, ha lecsalogattad, miközben nem is akartál megállni teljesen. (Holott ha megint a fizikát nézem, az utolsó méteren már szinte nem is lehetne sebességed, hiszen kb. zéró út alatt csak akkor tudsz megállni, ha kb. zéró a sebességed is.)


Erre nincs jó megoldás, a gyakorlatban nekem ez vált be:

- jelzem, hogy átengedem, ha elindul. Erre a közlekedők kb. fele jól reagál.

- aki nem indul el időben, annál csökkentett sebességgel, de tovább már nem csökkenő sebességgel közelítem meg a zebrát, ebből látja, hogy nem akarom minden áron átcsalogatni.


Velem is esett meg már olyan szélsőséges helyzet, amikor teljesen megálltam (a gyalogos részeg volt, nem lehetett tudni, mikor dől be az útra csak úgy), de csak nem akart átmenni. Legszívesebben kiszálltam volna és jól megverem! :D Szerencsére ez nem a vizsgámon volt, hanem már jó 15-20 év vezetési tapasztalattal. :P

2011. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De nem villoghatok neki,mert azt csak elvileg veszélyhelyzetre használjuk,nem?
2011. ápr. 27. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!