Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire elítélendő magatartás...

Mennyire elítélendő magatartás ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Az adott szituáció: gyér forgalmú városszéli 4 sávos úton, mely a kereszteződés után egyenesen 2 sávos lesz, van egy egyenesen haladó sáv, és egy jobbra kanyarodó sáv. Az egyenesen haladóban áll egy autós, vár a zöld jelzésre, míg mögötte lendületből érkezik egy másik (aki ismeri a lámpajárást) és amint zöldre vált mindkét lámpa ő a jobbra kanyarodó sávban megelőzi az álló épp elinduló járművet, majd egyenesen folytatja útját. Ezáltal nem kellett fékeznie, és megvárnia míg a másik elindul. A másik közlekedőt semmiben nem hátráltatta. Mennyire tartjátok ezt pofátlan, elítélendő magatartásnak a közlekedésben?
2011. dec. 31. 10:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést: 4 sávos alatt 2x2 sávot értek, 2 sávos alatt pedeg 2x1.
2011. dec. 31. 10:26
 2/8 anonim ***** válasza:
amíg engem nem veszélyeztet, vagy nem kényszerít a legkisebb fékezésre, vagy kormány mozdulatra, addig, nem érdekel... de ellenkező esetben anyázok én is rendesen...
2011. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semennyire. Én is ezt csinálom.
2011. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy forgalmatlan úton ha 1 autót előz meg ezzel, akkor oké, de amikor egy egész autósort lép át ezzel, az már anyázandó dolog.
2011. dec. 31. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez egy jó nagy parasztság. Szerintem. Ilyenkor egyszerűen lassabban kell megközelíteni az egyenes sávot és akkor ugyan úgy nem kell fékezned.


Ráadásul nekem egyszer már majdnem volt ilyen okostojásból balesetem, mert azt hitte ő milyen f@szán ismeri a járást aztán majd megcsinálja csak azzal nem számolt, hogy éppen lendületesebben indultam el aztán ha nem satuzok már nem fért volna be elém. Mert hát egyenesen elindulásnál 1 sávba nemigen szoktam a jobb tükröt nézegetni.

2011. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A balesetek általában abból erednek, ohgy két balfék találkozik. Ha te vagy az egyik balfék a fent leírt manőverrel, azzal egy olyan helyzetet teremtesz, amire a többi (jelen esetben a másik) autós nincs felkészülve, nem számít rá. Ergo ha ő is egy hasonló, ártatlan - de váratlan, szabálytalan - manővert hajt végre, például eszébe jut, hogy jaj én itt inkább elmegyek jobbra, kész is a baj, rommá zúztátok mindketten az autótokat, egy piti kis pár másodperces marhaság miatt. Mindketten hibásak vagytok, egyiknek sem fizet a biztosító, és ahelyett, hogy nyertetk volna pár másodpercet, most ott álltok, autó nélkül, és mindenki rajtatok röhög, mekkora lúzerek vagytok.


Tudom, tízből kilencszer nem lesz baj. De ha lesz, akkor csak magadat hibáztathatod - és a rendőrség is téged fog. Nem fogja őket érdekelni, hogy te ismered a lámpát, meg csak egy autót kerültél meg.

2011. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez nem zavar,max annyiban,hogyha úgy előz meg hogy azon az íven nem járnak autók,koszosabb az aszfalt,és ha ezért pofánvág néhány kaviccsal.. Mert ugye engem úgy kerül ki,hogy az úttestnek azon a részén halad,ahol nem járnak kerekek..
2011. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tényleg hihetetlen hogy néhány másodpercért mennyien kockáztatják az autójukat és az életüket szinte gondolkodás nélkül. nem kell sietni és akkor van idő szépen járni.

a kérdésben leírt helyzetben ahogy az egyik hozzászóló már írta: honnan tudja a cseles versenyző hogy az álló autó

a)mekkora gyorsulással indul

b)nem fordul-e jobbra

mert attól hogy ismeri a lámpajárást meg jól kitalálja ezt a manővert (és erősen gondol is rá milyen jó ötlet) ez még nem kényszerít senkit és semmit arra hogy e szerint a terv szerint cselekedjen. azt hogy ki körül forog a világ ilyen empirikus módszerrel tesztelni nagy felelőtlenség.

ha utoléred törd el a két lábát

2011. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!