Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gáz, elítélendő lefizetni a...

Gáz, elítélendő lefizetni a forgalmi vizsgát?

Figyelt kérdés

őszintén megmondom anyagi okokból így fogok tenni. ugyanakkor van bennem lelkiismeret furdalás, hogy nem kéne.


tények: kb. 60-80 ezerrel jobban jövök ki így anyagilag. (mint pl. 4-5 bukással, vagy sok pótórával)

de ha pótórákkal nagy nehezen sikerülne, nem tudnék sokkal többet.


első időszakban mindenképp rövidebb útvonalakon mennék, úgy, hogy a párom mellettem navigál. (szóval ez még a tanulás része lenne)


de! ez annyira kellemetlen nekem, mert szinte mindenki körülöttem, így vagy úgy, de önerejéből tett sikeres vizsgát


nagyon gáz? egyszerűen nem bírom anyagilag tovább

ja: ha valaki nem tudna róla: amiatt így döntöttem az az, hogy a vizsgadíjat közel 3*-ra emelték az elmúlt pár hónapban. plusz még a pótórák... egyszerűen nem lehet megbukni.


de valahogy nem érzem magam bunkónak emiatt, amikor más az ecserin veszi a jogsiját. (a többi vizsgát sikeresen, első alkalmakkor elvégeztem. csak a forgalomhoz nem érzek magamban erőt)


2010. jún. 24. 14:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Szerintem valamennyire gáz, de ne törődj.


én sem akartam fizetni annak idején, de az oktatóm meggyőzött, hogy hiába tudok jól vezetni a vizsgabiztosok korruptak. Viszont mindenképpen buktatniuk kell valakit, hogy ne legyenek gyanúsak. És nyílván olyat fog buktatni, aki nem fizetett. Én ezért fizettem. Kicsit szarul éreztem magam emiatt, de ez volt a jó megoldás.


egyik haverom velem együtt vizygázott. Ő nem akart fizetni. Kétszer meg is húzták. Harmadszorra fizetett és átment.

szomorú, de ez van.

sok sikert

2010. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
49%
fizesd le nyugodtan, majd okozz egy balesetet, netán ölj meg valakit és utána tiszta lelkiismerettel szállj ki az autóból...
2010. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

most hányszor buktál forgalmin?

vizsgadíjat nem szokás ennyire emelni, én 3x mentem, és nem volt ilyen, sztem téged b@sznak át...mondd meg, h nincs pénzed többször menni, és inkább feladod;) idősebb tesómat akkor rögtön átengedték forgalmin:/ és ő sem rossz sofőr :/

ha megvágnak, az okkal is történhet viszont, és tanulhatsz belőle.

engem pl. elsőre azért vágtak meg, mert lámpánál megállás előtt mondták, balra kanyarodjak majd, így én indexet kivágtam és a felezővonal fele manővereztem, ami viszont visszakattant. és nem vettem észre..:P eléggé izgultam:)

ha meg 3x buktál forgalmin, alkalmasságira is küldenek!

2010. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
ami=amikor))):P
2010. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
47%

én nem fizettem és elsőre átmentem. Úgyhogy ez nem ilyen egyértelmű. Ismerős aki oktatóként dolgozik autósiskolában, mondta hogy sokszor az oktatók teszik el a pénzt, nem is kapja meg a vizsgáztató.

Nem tudom én elvből nem fizetek semmiért.

2010. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

egy csomóan ezt teszik, nyugi!


de honnan tudod, hoghy nem mész át a vizsgán?

2010. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
59%
Most ezt nem teljesen értem, miért egyértelmű az, hogy 4-5-ször meg fogsz bukni? Nekem pl. elsőre sikerült minden és még ismerek jó néhány embert akinek szintén. Ha pedig másodszorra-harmadszorra sem vagy képes átmenni a vizsgán, akkor inkább hanyagold a vezetést - már bocs. Van elég közveszélyes ember az utakon, nem hiányzik még egy, aki ráadásul még a jogsiját is úgy vette. Vezetni megtanulni meg nem rövid, falusi utakon kell, hanem forgalomban, ahol szokod azt, hogy vannak körülötted más autók, azokkal, hogyan kell együttműködni, esetleg kivédeni a baromságaikat.
2010. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha inkább megtanulnál vezetni.
2010. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

hát, szóval valamennyire az.


de igen: sajnos a vizsgadíjat 3700-ról 11000-re emelték. nem vertek át, ez központilag van meghatározva.


olyat aki elsőre ment át, nem ismerek. 4-5 az átlag, ezért írtam. annyira nem megy rosszul és nem vagyok az a gátlástalanul száguldozó sem, csak úgy érzem, a sikeres vizsgához még kevés a tudásom. de annyit is érzek magamban, ha lenne jogsim és pár begyakorolt útvonalon mennék sokszor, akkor ezt a tudásomat tudnám fejleszteni és az már ingyen van. (most 4000 egy alkalom, fizetésem meg nettó 80 000)

2010. jún. 24. 14:50
 10/34 A kérdező kommentje:
ja kimaradt: még nem voltam forgalmiból, a többi elsőre sikerült. már csak az van hátra
2010. jún. 24. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!