Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán haladva 130km/h...

Autópályán haladva 130km/h tempó tartása mellett miközben egy 10-20 kamionból álló konvojt előzök, hátulról 5 centire tapad a 200km/h feletti sebességet követelőző. Mi ilyenkor a helyes magatartás?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 19:59
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Én csak azért kérdeztem ilyen óvatosan, mert a az életszerű választ én is tudom. Az első parkolóban adni neki...!

Csakhogy ez nem válasz a baleset megelőzésére!

2008. nov. 4. 20:07
 2/33 anonim ***** válasza:
90%
Én próbálnám megőrizni a hidegvérem és csak mosolyognék . Te a saját tempódban mész és olyan helyzet van amit nem tudsz másképp megoldani , csak az ő akadályoztatásával . Helyesen cselekszel és kész ,ne nézeges folyton a voisszapillantóba és ne idegesítsd magad hogy ott liheg a nyakadba...
2008. nov. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Persze az első adandó alkalommal le kell húzódni elölle (hátha ő az erősebb) :)
2008. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
58%

Hát kis infó kéne még a dolog eldöntéséhez. Ha ugyais te már láttad a tükörben, h jön, mikor előzésbe kezdtél, akkor neki van igaza, hiszen a másik fékezésre kényszerítése is az elsöbbség nem megadásának számít, és az ő szabálytalan haladása téged még nem jogosít fel a szabálytalanságra. Tehát ilyenkor nem szabad bemenni elé, neked kell lassítani a kamcsik miatt.

Ha nem láttad, hogy jön, csak beért, akkor pedig neki kell lassítani, hiszen az ő felelőssége a biztonságos közlekedés. Az, hogy mit lehet csinlni vele, ha rádtapad, megint egy remek kérdés, igazából az ilyen barmokkal semmit, el kell engedni,(és közbe folyamatosan szidni) törje össze valaki más kocsiját, ne a tiédet. Addig is neked kell úgy tervezni, mintha a részed lenne, és véletlenül sem szabad hirtelen manővereket végrehajtani, mert ha közel van hozzád tényleg nem tud reagálni.

2008. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Természetesen nem megyek ki hirtelen elé. 25 éve van jogosítványom és az autó is elég erős, én is tudnék menni 200-al, de nem megyek.
2008. nov. 4. 20:48
 6/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha ngyon rád van tapadva, egy dolgot tehetsz: Bekapcsolod a vészvillogót. Mikor az felvillan, a mögötted levő reflexből a fékre lép, mert csak annyit fog fl, hogy felvillant valami. Hogy az piros, vagy narancssárga, azt nem.
2008. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Az előző válaszoló vagyok. A kresz szerint elsőbbségadásnál csak hirtelen fékezésre nem kényszeríthetsz más autóst, lassításra igen.
2008. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Az nem zavar senkit hogy a magyarországi auto pályákon a max megengedett sebesség a 130km/óra
2008. nov. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
29%

"Ha ngyon rád van tapadva, egy dolgot tehetsz: Bekapcsolod a vészvillogót. Mikor az felvillan, a mögötted levő reflexből a fékre lép, mert csak annyit fog fl, hogy felvillant valami. Hogy az piros, vagy narancssárga, azt nem."

Erre reagálva ez azért nagyon veszélyes lehet, mert ha reflexből a barom még félre is rántja a kormáányt akkor ilyen sebességnél bazi nagy balestet okozhat!

Azért ezen nem ártana elkondolkodni mielött 100%-ig hazsnosnak vélitek ezt a választ.

Elméletileg jó lenne, csak nem tudni ki hogy reagál.

Mondanám, hogy minél elöbb húzódj le előle, aztán tapadj te is rá ha megelőzött és told le, de hát ugye ennyivel nem is lehet menni autópályán... ;)

2008. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Aki a 130-at firtatta, olvassa el meg egyszer a kérdést!
2008. nov. 7. 17:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!