Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell tenni, ha váratlanul...

Mit kell tenni, ha váratlanul elromlik az autó?

Figyelt kérdés

Ritkán vezetek, de eszembe jutott, hogy mi van akkor, ha bedöglik a váltó, vagy akármi. elromlik úgy, hogy nem tudok az autóval közlekedni.

Mondjuk pirosnál nem veszi be az egyest, se a kettest... Addig ok, hogy elakadásjelző, és utána? Majd a többi autós kikerűl?

És kinek szólok?

Gondolom valami rokonomnak, hogy jöjjenek értem... :D

De más hasznos tanács? Valaki járt már így?


2012. jan. 10. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiteszed az elakadásjelzőt és hívsz autómentőt.
2012. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nos kb. Vagy hívod a havert aki hazavontat. Annó a 120 skodámmal jártam úgy, hogy egy lámpás elindulás után elszakadt a gázbovden. Félregurulás, majd vontatás, mert nem a motornál szakadt, nem tudtam pótolni semmivel.
2012. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre én is gondoltam. Viszonylag kezdő autós vagyok, és szintén nem tudom, mi van ilyenkor. Ott helyben a semmi közepén vagy akár a belvárosban nem tudom az autómentő számát, meg nálam sokszor telefon sincs.
2012. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dizus ***** válasza:
53%
Megérteném hogy ilyeneken gondolkodtok,ha pilóták lennéte,de így???
2012. jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
ilyenkor kéne egy kis alap autos ismeret....egy kis szerelesi tapasztalat........mert lehet hogy a helyszinen is javithato a hiba.....és rögtönözni tudni kell.......ha viszont vmi hiper-szuper csucstechnikas fullos akarmivel döglesz le az ut szelen akkor annyi.....az a sok szemet elektronika ami a mai autokban van földi halandó szamara szerelhetetlen.....
2012. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
elakadásjelző aztán félretolni, hogy ne legyen útban
2012. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha pirosnál adja meg magát az 1-2 akkor értelemszerűen 3-ba indulsz, nagy gázzal és ügyes kuplungolással.

Rögtönözni tudni kell. Régi autónál van esély hogy tovább jutsz, újnál csak az autómentő. Vagy a gyár által adott garancia.

2012. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Feladod és bele vered a fejed a kormányba :-)Na jó nem mert ha nem mai darab a verda akkor nem lehetlen vele haza menni.Pl.:kötötem már fel

gázbowdent amolyan paraszt tempomat stilusban csak üresben gáz amugy egész jól lehetet vele közlekedni.(persze külső sávban nagypapásan)egyszer egy hengerrel mert a másik nem ment(szemfülesek levágják hogy trabant!)meg ehez hasonló aprobb hibák de ott még nem hagyot út szélen.

2012. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
felhívod a szerelődet
2012. jan. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a váltó adja be a kulcsot, akkor az nem út menti javítás. Félretolod aztán elvontatjátok - persze lehet autómentőzni is, de ha minden alkalommal másik kötelet vesztek is olcsóbb ez a metódus.


Én segédmotorral régebben rendszeresen maradtam az út szélén elektromossági és karburátorhibák miatt. Mivel nincs utánfutónk, ezért vagy felhívtam teherautós ismerőst, vagy toltam. Az utóbbi jobb, legalább izmosodik az ember. :D

Szerencsére (kopp-kopp-kopp) amióta nagyobb motorra váltottam ez nem esett meg, pedig ugyanúgy én tartom karban & javítom. :P

2012. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!