Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balra kanyarodásnál mennyire...

Balra kanyarodásnál mennyire húzódhatok balra?

Figyelt kérdés

NEm rég óta van jogsim. És van olyan kereszteződés, ahol akik mögöttem egyenest akarnak menni, kitudnának kerűlni jobbról, ha tökre balra hozódok, és várom, hogy a szembejövő elmenjen.

És nem tudom, hogy mennyire lehet ezt? Mert, ha tökre balra húzódok, akkor egy szélesebb autó-busz, kamion nem fér el, és kitudnak kerűlni jobbról, mögöttem, de a szembejövő nem fog elfdrni.

Mennyire lehet ezt csinálni?

Inkább maradjak jobboldalt, és ne tudjanak kikerűlni, minthogy a szembejövő ne férjen el?


2012. jan. 7. 12:59
 1/4 bánomisén ***** válasza:

Balra kanyarodáskor a szembejövőknek elsőbbséget kell adnod, tehát azokra kell elsősorban tekintettel lenned, akik szemből érkeznek.

Ha a mögötted lévőknek így nincs helyük téged jobbról kikerülni, mert annyira keskeny az út, akkor szépen ácsorognak mögötted, amíg te be nem tudsz kanyarodni.

2012. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legfeljebb az úttest felezővonaláig húzódhatsz balra, de ha ez nem biztonságos, akkor még annyira sem.

Vagyis egy borzasztó széles, 6 méteres úton nyugodtan mássz be a felezővonalig, hadd menjenek mögötted egyenesen. Ha viszont keskeny utcáról van szó és szemből teherautó jön, akkor maradj csak szépen a helyeden, azért ne menj neki, mert hátulról jönnek.

2012. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól írják: az elsődleges cél, hogy a szembejövő elférjen, legyen az akár traktor vagy bármi más. Ha a mögötted lévő nem fér el, az részletkérdés, majd megvárja amíg bekanyarodsz...Természetesen ha elég széles a sáv akkor azért törekedni kell arra, hogy a mögötted lévő ki tudjon kerülni!
2012. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

meg nézem kik jönnek szemből, és milyen széles a sáv ha csak személy autók jönnek és tuti elférnek akkor akár a kereket is ráteszem a felező vonalra, de csak akkor ha tudom, hogy a mögöttem lévő is elfér mellettem. ha valaki úgyse férne el mögöttem, vagy szembe kamion jön akkor nem kísérletezem, hogy rendes legyek.

Múltkor Hatvanba a 3mas főúton a szemét rendőr úgy kanyarodott balra, hogy a padkához kihúzódott, legszívesebben ledudáltam volna az útról és nekem lett volna igazam, de biztos megszívatott volna

2012. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!