Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagyon szabálytalan illetve...

Nagyon szabálytalan illetve ha kültéri kamera látja megbüntethetnek azért ha faluban ha lekanyarodok vagy állok be hozzánk és nem jön mögöttem senki akkor nem rakom ki az indexet?

Figyelt kérdés
Ha látom hogy senki nincs hátam mögött meg előttem se akkor nem szokásom kirakni csak lefordulok!
2012. jan. 11. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerinted ki foglalkozik ilyennel? Néha felveszi a térfigyelő kamera azt, hogy lopnak, de mégse jutnak előrébb...
2012. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a beálláskor direkt ki szotam rakni, mert lehet, hogy hirtelen felbukkan valaki, és megzavarom, hogy nincs kirakva. Amúgy meg ha senki nem látja, akkor kit érdekel?
2012. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Igaz, hogy 25 éve, de én még úgy tanultam, hogy ha a közlekedésnek nincs más résztvevője, akkor nem kötelező az irányjelző használata! A szomszéd macskájának úgyis mindegy!
2012. jan. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ma már nincs ilyen a KRESZ-ben.

Lehet, én vagyok a rosszul bedrótozva, de nekem olyan feltételes reflex a kocsiban az index használata, mint a lélegzetvétel.

2012. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Uray M. János válasza:

Szerintem meg pl. a gyalogosnak is illik szólni az irányváltoztatásról. Engem zavarni szokott, ha valaki kanyarodik, de nem jelez, mikor nincs más jármű a közelben, csak gyalogosok.

Egyébként pedig a KRESZ szerint is mindig jelezni kell.

2012. jún. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: nem. A kamera nem ad folymatos képet...és nem is arra használják...de,ha mégis, akkor kifogás legalább hatféle van...

Nyugi...

2012. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bajer ***** válasza:
Ha kocsival vagyok, rutinból, megszokásból mindig kirakom az indexet mert azt is megszokja az ember, ha nem használja. Nemrég történt, hogy keskeny földútról betonúthoz értem bringával, balról jött egy kocsi, megálltam. Nagyon lelassított, nem értettem mi a terve de észbe kapott és végül kirakta jobbra a földút felé az indexet, így elindulhattam. Itt ő nem egyedüli résztvevő volt a szituban. Ha bringásnak, gyalogosnak is jelzed a kanyarodási szándékod akkor nincs gond.
2014. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!