Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha belecsúsztam az autómmal...

Ha belecsúsztam az autómmal egy kerítésbe és kárt is okoztam milyen büntetés szabható ki rám?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy eléggé bepánikoltam és elhajtottam. Mik az esélyeim? Illetve ha kiderülne, milyen büntetésre számithatok?
2012. jan. 18. 05:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha szabályosan közlekedtél és véletlenül megcsúsztál akkor nem lett volna semmi. Megállapodsz a tulajjal rendezed a kárt és ennyi. Ha normális rendőrt sem hívott volna. Így hogy leléptél a kártól is függ mit lép az emberke. Ha minimális megcsinálja, közben átkozza az édesanyád és kész. Ha komlly akkor szól a jardnak, de lehet ők sem jutnak soha el hozzád. Ha van térfigyelő a környéken, vagy helyi vagy már könnyebben megleszel. Meg van a módszerük. Akkor is kártalanítanod kell, de jön a rendőrségi költség is plusszba pénzbírság, meg jóesetben pár pont. A jogsi talán megmarad.
2012. jan. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy lakótelepen tolattam, és véletlenül a visszapillantók összeakadtak, és egy ótvar Szamarának letörtem a balos tükrét. 2 nap múlva telefonáltak otthonra, a tulaj volt (pont az ablakból látta), hogy felirta a rendszámot, jó lenne, ha vinnék egy új tükröt a törött helyett, vagy feljelent! Szerintem menj vissza, és rendezd le a tulajjal. Akkor nem lehet nagy gáz.
2012. jan. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kéne driftelni próbálni a legelső hóesésnél, ha béna vagy hozzá!
2012. jan. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 asztalos69 ***** válasza:

Dehogynem. Az első hóesésnek az a lényege, hogy menni kell az autóval kifele, egy tank benzinnel. Ez egy szertartás teljesen normális sofőröknek, egészen addig, amíg pontosan tudják hol a határ, és milyen szinten lévőnek, hol kell ezt csinálni. Tehát kezdőként nem a központban kéne a a 8 sávoson... Hanem valami félreeső helyen, egy tök üres parkolóban. Haladóként is először óvatosan... de a lényeg, hogy kell. Ez jelzi, hogy megjött a tél, és át kell állni téli vezetésre. :-D


A gubancokért meg felelősséget kell vállalni. Ez van.


Most aztán el kell bujdosnod, mint Rúzsa Sándornak!


Félretéve a tréfát, ez az eset nagyon helyi függőségű. Egy faluban biztosan nem bujkálnék. Ott szól a mókus a kerítés miatt a zsaruknak, hogy a "fene vigye" azok meg szépen bemennek a környék összes karosszériásához, ill. figyelik a kocsikat, hogy melyik sérült. Nem beszélve, ha feljelent, akkor ott lesz a kerítésen a festéknyom, amivel már a kocsi színe is közelebb hozza hogy ki volt. Ha meg komoly a téma, akkor a labor még azt is megmondja, hogy milyen festék, és azt, hogy milyen kocsit fújnak ilyenre.

2012. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 asztalos69 ***** válasza:

Na, csak a büntit nem írtam. :-)


Ha ott maradsz, akkor a kerítés javítás ára, ha kérik.

Ha nem jelentett fel, akkor a kerítés ára.

Ha feljelent, és megvagy, akkor az anyagi kár, + a nyomozási költség, + a perköltség.

...és itt jön képbe minden egyéb, amilyen fogást még találnak rajtad, ha az autóval, vagy veled ill. a papírjaiddal akkor volt valami gáz.

2012. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!