Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem kell a forgalomba...

Miért nem kell a forgalomba résztvevő kerékpárosoknak KRESZ vizsga?

Figyelt kérdés
16-18 éves kor felett.
2009. máj. 29. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen!

lehetne tantárgy is mondjuk hatodik - hetedik osztályban


akkor talán jobban rögzülnének a szabályok

2009. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Én is ezen gondolkodtam egyszer. Most csinálom a jogsit, és ott is egy csomó olyan szabály van, amit nekik is kellene tudni. Egyébként én is kötelezővé tenném pl. 8. osztályban, vagy középsuliban.
2009. máj. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Lehet azt gondolják, hogy addigra úgy is tudja mindenki azt hogy a biciglisnek mit kellene tudnia.
2009. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogos! Legalább KRESZ-ből le kellene vizsgáznia annak, aki részt vesz a közúti forgalomban (az elsősegélyt nem is mondom). Ugyanolyan veszélyben vannak, sőt, mint a többi közlekedő.

(És hányszor kiráz a hideg, amikor vezetek. Pl.: a múltkor egy faluban velem SZEMBEN kerekezett egy öreg bácsika!!! Én a menetirány szerinti jobb oldalon voltam persze.)

2009. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

A biciklisek szerintem nem azért nem tartják be a KRESZ-t mert nem tudják ..az alap dolgokat mindenki tudja akinek nincs jogsija az is , hanem azért mert nem AKARJÁK betartani mivel biciklivel vannak.

14éves korom óta van M-es jogsim vagyis segédmotor + 1éve raktam le a B-t ,de ettől függetlenül nem mindig kocsival/robogóval megyek , hanem mondjuk biciklivel de akkor viszont úgy ahogy nekem tetszik,vagyis megpróbálok a járdán senkit sem elütni,és a kocsikat kikerülni,úgy h lehetőleg ők sem üssenek el.

Néhány példa: piros lámpa-->járdára felugrok átmegyek a zebrán aztán vissza az útra és nem kell megállnom a pirosnál

behajtani tilos tábla --->leszarom kb

30-as zóna biciklivel-->ugyancsak nem érdekel.

Szóval van néhány ilyen eset, viszont én is tudom h milyen rohadt szar érzés az amikor megelőzöl egy biciklist aztán a pirosnál meg beáll megint eléd és előzheted meg még egyszer vagy mikor satut kell nyomni hogy ne haljon meg a baromja.:)

2009. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"30-as zóna biciklivel-->ugyancsak nem érdekel. "


Tehát jobbra nem is nézel a kereszteződésben, hanem bízol a szerencsében vagy autósban???

2009. máj. 31. 10:08
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Némelyik biciklisre ráférne egy vizsga. DE: relatív kis sebességgel közlekednek,ezért nem indokolt a KRESZ vizsga
2009. jún. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És miböl vizsgáztatnád öket?


Abból hogy kanyarodást kézzel vagy lábbal vagy amivel tudod jelezni kell, meg abbol hogy az autosnak mindig elsöbbsége van?


Meg hogy láthatósági mellény és bukosisak kötelezö?

Ha kacsázik elöttem egy szerencsétlen és nem akar lehuzodni én pedig nem tudom megfelelö ivben kikerülni akkor lelassitok, ha nem tudok lelassitani akkor ledudálom!

2009. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elözö vagyok, különben is van egy olyan a kresz ben hogy az autösnak vigyáznia kell a gyalogosokra és a biciklisekre, ergo nincs miböl vizgsázniuk, a felelösség az autósé!!
2009. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
elsönek mondom jövöre keréppár ora
2010. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!