Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 14 évesen egy 2 sebességes...

14 évesen egy 2 sebességes batettával lehet a faluban közlekedni? (kresz vizsga nélkül, legálisan)

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 19:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
legálisan nem, de nem hiszem hogy bármit is szólna ha lemész a sarki kocsmáig:) csak mondjuk forgalmas úton ne menj, de szerintem egy falu nem lehet olyan forgalmas
2010. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem bizony. Kell rá jogosítvány, bukósisak és kötelező biztosítás. Igen, lakott területen belül is. Nem, nem elég a B-s KRESZ-vizsga.

(a főbb kérdéseket ezzel le is tudtuk :-)

2010. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem szabad. Le kell vizsgázni!
2010. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Nem elég a B-s jogsi?lol dehogynem.

amúgymeg...nyugodtan motorozz ha nem rendőrös környék... ha meg meglát a rendőr, ugorj le, és állítsd le a motort... ha csak tolod, nem büntethet meg sehogy.. més akkor sem ha rajtadvan a bukósisak, és eyértelmű, hogy félperce még motoroztál.

2010. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy nem elég a B-s jogosítvány. Csak azt, hogy - a közkeletű tévhittel ellentétben - a KRESZ-vizsga önmagában nem elég rá, csak a teljes, megszerzett jogosítvány.
2010. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
miért kell lepontozni azt aki igazat ir? valaki ebben leli az örömét?
2010. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszkat!
2010. okt. 15. 15:46
 8/18 anonim ***** válasza:

ezt neked kell mérlegelni, hogy vállalod e a kockázatot hogy motorozol, de ha megfognak akkor 2 évre is eltilthatnak a jogosítványtól.


am 20:02


a kreszbe benne van hogy a motorkerékpárt toló személynek is kell rendelkeznie jogosítvánnyal. pont azért mert ha meglátja a rendőrt akármikor leugorhat a motorról.

2010. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ó persze...és ha megkérem a 12 éves fiamat hogy guritsa már el 5 házzal arrébb a motoromat akkor neki is jogsi kell? ugyan
2010. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Segédmotor kerékpárnál NEM KELL JOGOSÍTVÁNY ahhoz, hogy told... Ugyanis akkor nem számítasz vezetőnek... Ellenben nagyobb motoroknál, amiken már rendszám is van a tolás is vezetésnek minősül... Ha esetleg rendőrt lát a kérdező, akkor csak simán lepattan a motorról és gyorsan letolja a járdára... ha a rendőr kérdezi, hogy mégis mit csinál, akkor közli, hogy egy ismerőshöz viszi a motort mert az édesapja megkérte, hogy szereljenek meg rajta valamit... Ennyi...Én is motoroztam faluhelyen 2 évig... aztán 14 éves koromba elkaptak a sünök... lett belőle 1 év eltiltás mert azt kamuztam, hogy csak diákcsínynek szántam, ez volt az első és az utolsó alkalom és nem utolsó sorban a szülők nem tudtak róla. Saját keresetem nincs így nem tudtak pénzbírságot behajtani pedig lett volna vagy 200+ ropijuk belőlem.. hát ez megszívták...
2010. okt. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!