Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van kétféle elsőbbségadá...

Miért van kétféle elsőbbségadásra kötelező tábla?

Figyelt kérdés
STOP meg macisajt...
2009. jún. 3. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
mert a stopnál minden esetben meg kell állni a szabály szerint, a macisajtnál meg csak akkor, ha jön valami.
2009. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt eddig is tudtam. De mi értelme van annak, hogy két féle van?
2009. jún. 3. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Most ezt komolyan nem tudod kilogikázni magadtól? :) Nem bántásnak mondom de előbb magadtól próbáld meg átogndolni logikus válasz után keresve, és csak utána kérdezz.. ez egy jótanács nem csak ide, hanem az életben továbbra is.
2009. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor biztos én vagyok a hülye, de akkor se értem hogy miért vezettek be két táblát ami ugyanazt a célt szolgálja...
2009. jún. 3. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Stop táblát tesznek beláthatatlan útkereszteződésbe, vagy/és ahol viszonylag nagyobb a balesetveszély. (Gondolom, meg van határozva egy bizonyos "belátási háromszög" vagy "látótávolság" méterben meghatározva, ahol az nincs meg, oda jön a Stop tábla.)

A másik pedig az átlagos kereszteződésekbe való, csak jelzi azt, hogy kinek nincs elsőbbsége.

2009. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi, köszönöm szépen!
2009. jún. 3. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
És ez egyedül, pusztán logikával nem ment? jajaj
2009. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Négyirányú útkereszteződésnél az alárendelt úton általában stop tábla van , ahol a főutat mellékut éri el, ott megengedett a sima elsőbbségadás , de csak akkor, ha belátható a főút, és a sebesség mérsékelt
2009. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Nemtudomkicsoda, aki lehordod a Kérdezőt, amiért kérdezni mer, ez egy olyan oldal, ahol igenis lehet kérdezni bármit, akár azt is, amit máshol nem tudsz vagy nem mersz; amire nem tudod a választ, vagy tudod, de kíváncsi vagy mások véleményére is, szóval mind1 mit. És ha nem tetszik a kérdés, nem muszáj válaszolni rá.


Egyébként nem ismerem a Kérdezőt, nem vagyok sem barátja sem üzletfele, de ez akkor is általánosan érvényes.

2009. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%
Előző: Szép dolog kiállni a másikért, csak sajnos fölösleges. Van egy minimális szint azért a kérdésekben is. Én röhögni járok ide az emberi butaságok meg a hozzád hasonlókon, akik még meg is magyarázzák hogy nem volt ám buta az a kérdés ..
2009. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!