Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha sétálok a járdán és átkelek...

Ha sétálok a járdán és átkelek a kereszteződésen és jön egy kanyarodó autó, tuti megáll?

Figyelt kérdés

Nekem van elsőbbségem, mert egyenesen megyek, Ő kanyarodik. De, azon gondolkoztam, tuti átmerjek-e mindig menni, és álljon meg, vagy van olyan aki simán elüt, és azt mondja, hogy "sajnálom..." de mérges rám, mert én megállítottam?

Szóval az autósok ilyenkor anyáznak, hogy "mi a fa**é lép le elém, ha látja, hogy jövök!?" vagy nem fognak elütni?

Csak mert utálok megállni a járdán megvárni amíg befordulnak...


2012. márc. 20. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Elsőbbséged akkor van, ha van zebra a kereszteződésben,de szerintem a zebrára sem lép le az ember megállás és körülnézés nélkül, hisz ott sem biztos, hogy átenged az autós. Tehát nem nem biztos, hogy az autós megáll, tehát a saját testi épséged érdekében érdemes megállnod.
2012. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De úgy emlékszem a kreszben az van, a képen, ha kanyarodsz valahova, és megy át a gyalogos neked kell megállnod... kisúton
2012. márc. 20. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
csak azon az úttesten van elsőbbséged amiRE kanyarodik
2012. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, elsőbbséged van, viszont az autó 1,5 tonna vas!

Ha birka módra kilépsz elé, akkor az autóst hurcolják meg, de te kerülsz kórházba, vagy tolószékbe!


Ezért érdemes mindig megállni és körülnézni! Mindez pont 2 mp-et vesz el az életedből, hidd el megéri!

2012. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt jegyezd meg. Csak és kizárólag akkor van elsőbbséged ha megadják. Soha ne hagyatkozz elsődlegesen a KRESZ szabályra ilyenkor, hanem a járművet nézd hogy megadja e neked.


Az egy dolog hogy neked van elsőbbséged. De ha jön egy autó (vagy kamion) főleg aki olyan paraszt hogy csak azért is nem adja meg az elsőbbséget hanem túrja neki, és csak úgy kilépsz elé, akkor örülhetsz ha csak tolószékbe kerülsz és nem koporsóba.


Én elég sok közlekedési formában mozgolódok (köztük gyalogos is) és csak is akkor lépek le ha tuti megáll és egyértelműen látom hogy átenged (MIND A KÉT OLDALRÓL!), vagy ha még bőven messze van az autó és nem kell még csak lassításra sem kényszerítenem.


Azért emeltem ki hogy mind a két oldalról, mert sokszor pl jobbról megáll az autó, a gyalogos már lép le, de elfelejt körültekintetni a bal oldalon, és amint lelép puffffffff.

2012. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha sétálok a járdán és átkelek a kereszteződésen és jön egy kanyarodó autó, tuti megáll?"

Ismerve a magyar autóvezetői morált, tuti nem áll meg! Jobban teszed hogyha megvárod amíg bekanyarodik, ne kockáztasd a testi épséged (függetlenül attól, hogy Neked van elsőbbséged)!

2012. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!