Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lesz ebből valaha is jogsi?...

Lesz ebből valaha is jogsi? Amikor elkezdtem, azt hittem nagyobb tempóban haladok majd, de tévedtem. Gyakorlásra a pályán kívül sajna nincs lehetőségem.

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja megvan a kresz vizsgám. De a rutin pályát nem vagyok képes végre elhagyni....egyrészt az oktató hetente max 3 x 45 percre vállal(de ebből általában heti 1x 1, 5 óra lesz), másrészt pedig extra béna vagyok a témában. Meg is mondta, ha nem tetszik a rendszer, keressek mást, akinek több ideje van. Neki nincs szüksége önmaga fényezésére, minden ujjára akad dupla mennyiségű tanítvány. Én balga meg eddig, az első bukásomig lamentáltam. De mivel a rutin vizsgám csúfos véget ért,pedig előtte egészen jól ment már, elbizonytalanodtam(eddig dupla óraszámon vagyok túl :-( ).

Lehetséges, hogy egy emberileg egészen más kaliberű oktatóval jobban haladnék? Nem arról van szó, hogy nem szimpi az oktató, meg ez itt nem is annyira lényeges, csak valahogy mégsem jutok egyről a kettőre. Jelenleg ott áll a dolog, hogy még 10 órát akar vetetni velem, utána "meglátjuk". Csak azt nem értem, ha elengedett vizsgára, ami előtt azért jócskán gyakoroltunk, akkor most mi ez a sok + óra? Lenyúlás lenne? Nem mondom, hogy profi vagyok a témában, de könyörgöm, miért kéne már a rutin előtt levezetnem a kötelezően előírt 30 órát? Itt az ideje a váltásnak?


2009. jún. 13. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én gyomorgörccsel jártam heti 3x 1 órára a női oktatómhoz(én is láy vagyok),ment de nem volt az igazi pluszi 5 óra rutint vettem,elsőre meglett,aztán a forgalom katasztrófa.betelt mire végeztem az a kis könyv amiben vezeik az órákat,meghúztak először(igaz kresz szabály miatt,de tuti amúgy sem lett volna meg9),aztán átkerültem egy pasihoz mert a csaj lelépett és elsőre sikerült.A csa folyton szidott a pasi meg folyton dícsért és kellett az önbizalom tuning,el kellett hinnem h menni fog...

Úgyhogy te is keress mást...

2009. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, a dolog sokrétű...

A dolog úgy menne a legjobban, ha egyrészt otthon tudnál gyakorolni másrészt több órát vennél, de ezek szerint ez nem műküdik.

Az oktató mennyire segítőkész, rángatja a kormányt, vagy finoman segít, ha rossz irányba kormányzol? Induláskor az első órakban segít kuplungolni, hogy esetleg ne fulladj le? Vagy egyszerűen csak vezényel? Ez alapján neked kell eldöntened, hogy maradsz-e nála.

Mi volt a baj a rutinvizsgán, az oktató szerint fel voltál készűlve?

Egyébként, ha rutin előtt több őrát veszel, mint az előírt minimum( 5 vagy 6 óra, nem emlékszem, nekem 1995-ben volt), az nem jelenti azt, hogy még 30 órát kéne venned a forgalmi vizsga előtt...

2009. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy miért húztak meg. Lehetséges, hogy feszélyez az oktató, de ha kresz hibát vétettél, akkor az nem rajta múlt. Van akinek nehezebben megy a dolog, kevésbé érez rá.. Ha úgy érzed az segít, válts oktatót. az otthoni vezetést pedig nem igazán javaslom, még megegyező tipusú autón sem. Egy rutinos vezető máshogy tanít, márpedig a vizsgán a papírforma érvényes. sok sikert!
2009. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A rutinon én vétettem, egyértelmű. Ideges voltam, a vizsgabiztos meg egy nagydarab, marcona fickó volt, aki alig várta, hogy vm kivetnivalót találjon. Tipikusan az az ember volt, aki arra kíváncsi, mit nem tudok.Az elméletnél mondtam vm-t, ami szerinte nem okés, de ha már így belekezdtünk, folytassuk csak a témát, vesézzük ki....így zajlott.
2009. jún. 13. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az idegeskedést nem tudod legyűrni, akkor nem fog menni. Idegesen nem szabad(na) vezetni, mégis nap mint nap megteszi sok ember. Már csak azért nekiesnek valakinek mert ködlámpája van, nyomja a féket a pirosnál, vagy nem száguld előttük...

Na, csak türelem és kitartás!

2009. jún. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A vizsga elméleti résszel kezdődik? Nem is vezetésből hibáztál?
2009. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A műszaki elméleti rész az rendben volt, mindentől függetlenül. A vezetésnél csesztem el, de nagyon. Nem jött össze a 30 cm a padkától.Innentől kezdve nyilván senkit nem érdekelt, hogy a gyakorlások során eddig ezt sosem vétettem el.

A vizsgadrukk pedig szerintem minden emberben benne van egy hasonló helyzetben.

2009. jún. 13. 14:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyelj!!!Az oktatóknak kb 900 ft-os az órabérük!Mivel vállalkózóként dolgoznak,ebből adózniuk kell,üzemanyag,autó fenntartása,és még maradjon is nyereség..Lehetetlen..Ezért csinálják azt,amit te is írtál,hogy keveset vezetnek a tanulók,mert most ezért nem tudok menni,most azért...Elmegy a tanuló vizsgára,és persze,hogy bukás lesz a vége...Utána kell venned pótórát,amin érdekes módon az oktató mindig ráér...és hogy miért??Mert egy pótóra 2-3 ezer ft,ami tisztán megy a zsebbe...Úgy már simán megéri neki...Szóval szerintem az oktató is jócskán ludas a dologban..Persze ettől még neked tudnod kell mindent!!!Ne idegeskedj,kapd össze magad..És talán gondolkodj el egy másik oktatón!De ki tudja,lehet ott is ez lesz a helyzet(az anyagiakra értem!!)Sok sikert!!Ja,és ezeket biztos forrásból,bennfentestől tudom!!!
2009. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval!

Azonnal válts oktatót és iskolát is!

Csak a pénzre mennek!Nem lepődnék meg,ha ez az iskola egy bizonyos csúszómászó testnedvével egyező nevű iskola lenne,de másoknál is ugyanez van,főleg ha túl olcsón hirdették!

Én is így jártam,harmadszorra sikerült csak a rutinom,mert mindig a kapuba tolatást hátra kaptam.De aztán a férjem megtanította így sikerült.Utána váltottam másik iskolát,mert a szemét oktatóm a 20 óra rutin mellett még kétszer azzal is becsapott,hogy lefizeti a vizsgabiztost ,ezért kért 2x10000 ft-ot,ami vándorolt a saját zsebébe,mert azt mondta,hogy azt visszaadják ha bukok.Persze később megtudtam,hogy azt nem szokták a bunkók visszaadni.A vizsgabiztosokról meg annyit,hogy mind kivétel nélkül hatalmával visszaélő nem is ember.

Én az utolsóval való találkozásom után végig bőgve jöttem haza,pedig sikerült a vizsgám.

Válts iskolát,mert a bőrt is lenyúzzák rólad!Javaslom ezt:

[link]

Persze ha lány vagy!

2009. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem anno az oktatóm mondta, hogy nagyban függ a dolog tanulótól is, van akinek 9 órából megvan a rutin, van akinek még a 20 is kevés. Nekem nagyon jó oktatóm volt és birka türelmű. Igaz a városban nem voltam ilyen szerencsés, csak harmadszorra mentem át rengeteg plusz órával, igaz szükségem is volt rájuk, ezért nem éreztem lehúzásnak.

Ha bajod van az oktatóddal, akkor keresd meg az iskola vezetőjét mondd el neki mi a problémád, ha jó fej akkor ajánl neked mást. Pesten nem tudom hogy megy (bár nem írtad hova valósi vagy), de Pécsen van egy két hely, ahol nagyon is jól kezelik az ilyen problémákat. Van ahol többet ér egy elégedett tanuló, mint a lehúzott pénz.

2009. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!