Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kihez fordulhatnék? Mindenki...

Kihez fordulhatnék? Mindenki csak hárítja magáról a felelősséget.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy ahol mi lakunk a falu végén; van egy nagy lassító sziget egy kanyarban. Ezzel nincs is gond, de a lassítónak van egy nagy öblös része, ami mellett egy telek is van. A telektulajdonossal évtizedek óta haragban vagyunk. Nos ő, a telkére közvetlenül az úttal párhuzamosan fűzfákat ültetett. Ezek a fák mára már szépen megnőttek. Tényleg szépek, és végre nem olyan kopasz az a telek, de nagyon balesetveszélyessé tették ezáltal a telkünkről való kikanyarodást. Nyáron ezen az útszakaszon borzasztóan nagy forgalom van. A fűzfák teljesen kitakarják a lassítónak ezt a mély öblös részét, és egy kamiont is kitakarnak teljes mértékben. Attól tartok, hogy egy óvatlan pillanatban mikor kikanyarodok esetleg egy autó elé fordulok, amit nem lehet észrevenni a fűzfák miatt.. Az utászoknak már szóltam ők átpasszolták a kérdést az önkormányzatnak, mivel ez már belterület. Az önkormányzat semmit sem reagált rá..

Van ötletek kihez lehetne fordulni, aki konkrétan kijönne és megoldást találna erre a kérdésre?


2012. márc. 30. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kitartó ember lehet, ha évtizedekre előre tervezve fákat ültetett, hogy majd ha lesz jogsid, akkor jól kitoljon veled!

:)


Nem lehet, hogy nem is olyan nagy gond az a fasor, csak gyakorlatlan vagy?

2012. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Dobhatnál fel képet. Ha igazán balesetveszélyes, akkor a közútkezelőnek kötelessége intézkedni!

Az átvezető utak nem a falu önkormányzatának kezelésében vannak, hanem a helyi közútkezelő az illetékes!

Az út menti melósoknak hiába is szólsz, a megyei közútkezelőnél kell bejelentést tenni.

2012. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Napkiraly ***** válasza:
megöntözöd gázolajjal a növényt
2012. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok gyakorlatlan 12 éve vezetek, évente több tízezer kilómétert...

Nagy teherautókkal, nyáron áruval megpakolva kell kitolatni a telkünkről - mivel nyaranta termék fuvarozással foglalkozunk - és egy rakott kocsi enyhén szólva is, de lomhán mocorog, akármilyen fürge is egy vw motor egy cafterben...


Mivel a szomszéd is, és mi is zöldségárusítással foglalkozunk, hogy minket takarjon a fasor ezért került ültetésre... De mint említettem, esetünkben ez teljesen mindegy, mivel nem a zöldséges a lényeg, hanem a nehézkes közlekedés. Férjem kamionsofőr volt, 3x meg kell néznünk és győződnünk róla, hogy nem jön e autó.


Ma töltök fel képeket is róla, bár még csak most hajtanak a fák, remélem ennek ellenére lehet majd látni.

2012. márc. 31. 02:28
 5/11 A kérdező kommentje:
És tudod, egy jó szomszéd nagy áldás is tud lenni, ugyanakkor egy rossz nagy átok is...
2012. márc. 31. 02:30
 6/11 A kérdező kommentje:

Itt vannak a fotók:

Ez az az ominózus lassító..

"Van autó, nincs autó játék"

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. márc. 31. 14:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos kamionos képet nem tudok küldeni, mivel szombaton nem járnak. Itt a fák még csak most tértek észhez a téli álmukból, és a vesszők még nem elég hosszúak. De nyárra megnőnek..
2012. márc. 31. 14:52
 8/11 Napkiraly ***** válasza:
kb 100 méter tűnik beláthatónak, mivel falu széle vagy, ezért ez kevés ha 100zal valaki berobog. Én fenntartom, hogy vagy megöntözném gázolajjal, vagy fogadnék valakit aki gátlástalanul kivágja és elszalad a családjáért ha nem tetszik, de te ne tedd ezt mert rongálásnak minősül
2012. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát 100-zal csak nem megy senki el a lakott terület kezdete tábla mellett a lassítón át.


Fenntartom a véleményemet, hogy túllihegitek a problémát, ha nem lennének azok a bokrok, a kanyar miatt akkor se látnátok be kilométerekig az utat!

:)

De ha ekkora a rinya, akkor miért nem orral előre álltok ki?


Szerintem a közútkezelő nem fog ezek miatt a bokrok miatt semmit sem tenni!

2012. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elég kicsik a képek, de rá lehet nagyítani. Simán eltűnik egy autó abban a kis kanyarban. És tény ami tény, sosem 50-en gördülnek be...Mikor tolatunk ki a telkünkről 1,5 tonnával, elég necces...

Félnék egy esetleges balesettől, aminek természetesen mi lennénk az okai...:S

Azért tettem fel itt a kérdést, mert mégiscsak szeretnék tisztességes úton dűlőre jutni...



Bár amit te javasoltál sem rossz..:) De én sosem tenném meg.

2012. márc. 31. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!