Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Testvéremet vezetni tanítom....

Testvéremet vezetni tanítom. Milyen büntetésre számíthatok, ha elkapnak?

Figyelt kérdés

Az Auchan parkolójában tanulunk, annak is egy olyan részén, ahol nincs átmenő forgalom. Nővéremnek nincs még jogsija, nekem már 6 éve. Minden egyéb más szabályt betartunk a biztonsági övtől a sebességkorlátig.


Eddig azt hittem, hogy ilyen területre nem jönnek be, de egyik nap azt láttuk, hogy egy rendőrautó levillogott egy civilt és igazoltatta. Persze a parkolón belül.


A gugliba próbáltam keresni, de nem találtam semmit, szóval linket is elfogadok, ami ehhez kapcsolódik.


2011. júl. 18. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Miért Te tanítod? Menjen oktatóhoz, nem biztos, hogy előnyére válik...
2011. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Elvehetik a jogsidat, ha olyan személynek adod át az autót, akinek nincs érvényes vezetői engedélye.
2011. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hogy miért én tanítom vezetni, az az én dolgom. Itt most nem erről van szó.


Tisztában vagyok vele, hogy elvehetik, az érdekel, hogy mennyi időre, milyen pénzbírságra számíthatok.

2011. júl. 18. 17:20
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

Auchan parkoló egy érdekes helyzet, mert elméletileg magánterület, és a rendőr is csak kérésre igazoltathat.

Azért nem ártana, ha nem te tanítanád a nővéred.

2011. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Túl sok mindent úgysem tudtok ott megtanulni, ráadásul pont a rutin rész az, ami nagyon autófüggő, tehát vizsgánál majd az oktató autó méreteit kell figyelembe vennie, tehát akár még azvaró is lehet később, ha ivatalosan tanulni fog
2011. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én meg azokat az embereket tartom hihetetlennek, akik olyan dologról alkotnak véleményt, amiről senki nem kérdezte meg őket.


Ismétlem, nem az volt a kérdés, hogy mit gondoltok arról, hogy én tanítom vezetni a testvéremet. Hanem az, hogy mennyi büntetés jár egy ilyen helyzetnél.

Aki nem tud reális magyarázatot adni, az ne írjon ide. Köszönöm!

2011. júl. 18. 17:52
 7/17 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2011. júl. 18. 18:11
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem meríted ki a "járművezetés tiltott átengedése" kategóriát (mármint ha a nővéred nem ittas közben), szóval valószínűleg nem bűncselekmény, de szabálysértésnek biztos hogy az.

Őt gondolom eltiltanák a jogosítvány megszerzésétől egy időre, téged meg megbüntetnének. Nem tudom ilyenkor mit szokás, de gondolom jogsielvétel + pénz.

2011. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egy jó válasz! Köszi!

Ezzel legalább a hivatalos nevéig sikerült eljutnom:

"jármű vezetésének átengedése engedéllyel nem rendelkező részére"

Bírságot sehol nem írnak, csak a büntetőpont a fix.

2011. júl. 18. 20:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:24


Rosszul tudod: a Auchan (TESCO, Cora, stb...) parkolója közterület, és nem kell engedély a rendőrnek, hogy bemenjen, mint ahogy neked sem kell a behajtáshoz külön engedély! (Már amikor nyitva a kapu!)


175/2003 (X. 28.) Korm. rendelet


2. § (részlet)


közterület: a közhasználatra szolgáló minden olyan magán-, állami vagy önkormányzati tulajdonban álló terület, amely mindenki számára korlátozás nélkül igénybe vehető, ideértve a közterületnek a közútként szolgáló és a magánterületnek a közforgalom elől el nem zárt részét;

2011. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!