Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha megvan a B kategóriás...

Ha megvan a B kategóriás jogsim és megcsinálom az E t hozzá tehát melesz a B+E akkor már megvan a T kategória is?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 4. 13:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
melesz=meglesz
2012. ápr. 4. 13:52
 2/11 anonim ***** válasza:

B-hez megkapod a T-t

B,E jogsira kell menned utána és akkor húzhatsz nehézpótot is kocsival Pl lakókocsi tréler stb vagy traktorral is.

A másik verzió hogy CE re mész de ott alapkövetelmény a C hogy az E-t is megkapd. Ez szerintem felesleges és mocskos drága meg hosszadalmas is ,ha csak traktorral akarsz húzni pótot..

2012. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen a B hez megkapom a T t de KORLÁTOZVA és ha megcsinálom a E kategóriát akkor eltűnik a korlátozás??
2012. ápr. 4. 20:38
 4/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy csak a CE-nél veszik ki a korlátozást, jogosítványban is a T-s vizsgánál a CE vizsga időpontja van
2012. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A T kategória Nemzeti Katgória!


T kategória 185 ös korlátozással: Mezögazdasági vontató könnyü pótkocsival!


T Kategória korl. nélkül= Mezőgazdasági vontató 2 nehéz pótkocsival!


A korlátlan T kategóriát akkor kapod meg ha leteszed a T kategóriás jogosítványt! 16 éves kortól!


A korlátlan T kategória még 2 esetben adható ki!

Aki rendelkezik CE kategóriás jogosítvánnyal ők alapból korlátlan T betűt kapnak!


Illetve akiknek van Trolibuszra jogosítványa!


Trolibuszjogosítvánnyal is lehet Mezőgazdasági vontatót és két nehéz pótkocsit vezetni!


Hogy miért? Trolikategória TR és ugye nincs több hely a jogsiba! :)


Ezért alkodták meg ezt a jogszabályt ugyan is így nézz ki a dolog:


T

M,K

v


Tehát a jogsiba 5 nemzeti kategórtia kerülhet!

T = Vontató

M,K = Kerti traktor Segédmotor

V = Villamos

TR Trolibusz tehát ezért lehet vezetni TR el vontatót is remélem tudtam segíteni! :))

2012. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen és nagyon szépen köszönöm a HASZNOS VÁLASZT és természetesen megy a jel!!!
2012. ápr. 7. 13:43
 7/11 A kérdező kommentje:
és még azt nem tudod véletlenül hogy ha megvan a C+E akkor már megvan a B+E is?? vagy a +E kategóriát kölön kell minden kategóriában megszerezni (ahol ugye lehet)
2012. ápr. 7. 13:47
 8/11 anonim ***** válasza:

na tegyük fel neked megvan B,C,D.

ha C+E-t teszel akkor megkapod a B+E-t és D+E-t ezek mellé

ha B+E-t teszek akkor csak a vizsgakategóriát kapod meg, tehát esetedben a B+E-t, a másik két kategóriára nem.

D kategória esetén nem tudom mert még embert nem láttam abból vizsgázni, mert az un. királykategóriából(C+E) vizsgáznak és akkor megvan minden.

remélem segítettem

2012. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na én vagyok a # 5/8 válaszoló és thx a pontot 4 :)

Felettem jól írta a válaszoló tehát kiterjetebben.. :)


Ha te neked van B C jategóriád akkor meg kapod mellé az M,K kategóriát és a T 185 korl.


ha te teszel egy C+E kategóriát akkor a jogsid így fog ki nézzni ha nincs buszos jogsid!


BE CE és ugye a korlátlan T kategória + M,K


Ha leteszed majd idővel a D kategóriát a buszosat akkor így fog a jogsid eleje kinézzni.


BE, CE, DE


Mutatok képet a jogsimról! :)


[link]



[link]



Amit lehetett mindent megcsináltam ugye voltak horhatáros kategóriák amire várni kelett tehát így nézz ki egy teli jogsi! :)


És én csak C+E kategóriát csináltam attol függetlenül meg van a Korlátlan T kategóriám amit nem fogok használni sosem mert egy vontatót sem tudnék be inditani nem ültem még olyanon. :DD


És a DE nél látod hátul hogy nem 2005 ös vizsgaidőpont van hanem 2008 as amikor csináltam a D jogsit annak a vizsgaidőpontjával kaptam meg a DE kategóriát! :)


Majd amikor megyek jogsit cseréltetni akkor már más lesz a felálás mert meg van Villire és Trolita is a jogsim csak nincs beütettve a jogsiba mivel nem BKV zok már! :)


De majd ha beüttetem 4000.- ft é meg orvosi stb..


akkor az eleje így fog kinézzni A BE CE DE TR V

A hátuljáról meg a T betühoz hozzá kerül az R betű TR és a korlátozás bekerül 102 hogy hivatásos orvosi ugye a trolihoz kell az orvosi a traktorhoz vontatóhoz nem ! :)


A V betű meg be kerül legalura igaz hogy BKV zni nem fogok egyenlőre de dizányosabb lesz a jogsim csak azért fogom be üttetni! :)


Meg sosem lehet tudni mikor kell lehet hogy 10 év mulva jó lesz ha még lesz addig BKV . :DD

:))


Remélem tudtam segíteni így képekkel! :))

2012. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen és ismét mennek a jelek!!és nagyon szépen köszönöm így már egyértelmű minden köszönöm
2012. ápr. 8. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!