Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz a hír (a neten olvastam),...

Igaz a hír (a neten olvastam), hogy betiltották, a gyermekszállító bicikli utánfutó használatát?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 11:34
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
51%

Véleményem szerint sokkal veszélyesebb ez az utánfutós dolog mint a gyerekülés.

Nekem se gyerekem se biciklim, csak kocsim. Így autós szemmel tudom csak nézni a dolgot. Valóban adódik sok olyan szituáció (nagyvárosban) ahol nehezen észrevehető egy ilyen kis szerkezet!

Nekem is sikerült egyszer majdnem elcsapni egy ilyen utánfutót gyerekestöl mindenestől. Egy parkoló kocsi mögött állt egy biciklis. Az utánfutó teljes takarásban volt a kocsi mögött. Aztán egyszer az okos anyuka gondolt egyet, hogy ő megfordul aztán a manővere közben hirtelen kitolta az egész utánfutót az útra. Ezen kívül is volt még pár olyan esett mikor a "semmiből" tűnt elő egy ilyen utánfutó.


Kirándulni vagy kevésbé forgalmas kisvárosokban teljesen jó lehet egy ilyen, de pl Budapesten nagyon veszélyesnek tartom. Én biztos nem hordanám a gyerekemet ilyenben.

2012. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Nem is volt engedélyezve soha.
2012. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

[link]

Kedves Utolsó válaszoló, itt azt írják, hogy szabályos a gyermekszállító utánfutó.

2012. ápr. 19. 10:18
 24/44 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lehet, de nekem néhány hónapja mondták KRESZ oktatáson.
2012. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Akkor biztosan változott azóta mióta a belinkelt oldalt szerkesztették. Ezek szerint büntetik is már?
2012. ápr. 19. 13:00
 26/44 anonim ***** válasza:

Na álljon meg itt mindenki egy szóra!


Kerékpár után rögzíthető utánfutó! Ebben 70 kilós össztömegig bármi szállítható, KIVÉVE GYEREK! Tehát még egyszer: személyszállításra nem használható!!! Amennyiben ezt a rendőr meglátja helyszíni bírságot szabhat ki vagy szabálysértési feljelentést tehet! Továbbá ha a tisztelt szülő egy ilyennel balesetezik eljárás fog ellene indulni, függetlenül attól, hogy ki volt a baleset közvetlen okozója.


A gyerek utánfutó pártiak egész nyugodtan lepontozhatnak, de akkor is jelenleg ez a jogállás ha tetszik nekik ha nem!

2012. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

"Na álljon meg itt mindenki egy szóra!"


Utolsó válaszoló: Olvasd el a 7-es válaszomat és írd már meg, hol van a KRESZ-ben, hogy ez gyermekek szállítására nem vonatkozik, mert az tilos! Az is jó, ha másik jogszabály-helyre utalsz, ahol le van írva, hogy kerékpár-utánfutóban nem lehet gyermeket szállítani.

2012. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Tessék parancsolni:


KRESZ

46. §

.

.

.

(6) Pótkocsin személyt szállítani tilos(!!!), kivéve

a) a járműszerelvény biztonságos közlekedése érdekében szükséges - a pótkocsi hatósági engedélyében meghatározott számú - személy szállítását;

b) a mezőgazdasági vontató első, nem billenő rakfelületű pótkocsiján - a (4) bekezdés rendelkezéseinek értelemszerű alkalmazásával - történő személyszállítást.


Pótkocsi = utánfutó a gyengébbek kedvéért.

Ennyire egyszerű!

2012. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
71%

Tévedsz, kedves kioktató!

Pótkocsi = olyan jármű, amely GÉPjárművel, mezőgazdasági vontatóval vagy lassú járművel történő vontatásra készült.

A kerékpár nem gépjármű, hanem csak izomerővel hajtott JÁRMŰ, így a hozzá kapcsolt szerelvény nem pótkocsi. Tehát a személyszállítási tilalom a kerékpár-utánfutóra nem vonatkozik. Ennyire egyszerű a szövegértelmezés!

2012. ápr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Felhívtam egy rendőr ismerősömet. Hát nincs igazad! Sőt azt is elmondta, hogy már bűntettet ilyen utánfutóért.

Kérdezz meg te is egy hiteles személyt aztán írd meg mit válaszolt;) Vagy hívd fel az ORFK-t, ott is válaszolnak a kérdésedre!

Addig meg szerintem jobban jársz ha csendben maradsz és nem tömöd mások fejét a hülyeségeiddel.

Mellesleg ha a neten szétnéznél találhatnál hiteles forrásokat amik leírják, hogy tilos gyereket ilyenben szállítani és büntetnek érte a rendőrök!

2012. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!