Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Igaz a hír (a neten olvastam),...

Igaz a hír (a neten olvastam), hogy betiltották, a gyermekszállító bicikli utánfutó használatát?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 11:34
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
70%
Én nem hívok fel senki. Csak 15 éve tanítom a KRESZ-t, lektorálok KRESZ-tankönyveket, és kérik ki a véleményemet közlekedési kérdésekben. Közlekedés-pedagógus vagyok. Sokszor akartak megbüntetni vélt szabálysértések miatt, amit minden esetben töröltek, mert ismerem a jogszabályt és a rendőrök - sajnos - ismeret hiányában, vagy szándékosan, rám akarták verni a balhét. Úgyhogy, erről a szakmai témáról ennyit!
2012. ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:

Nekünk van ilyen utánfutónk, és szerintem biztonságosabb mint a biciklire tehető ülés, mert ez nem borul fel, onnan meg lezuhan a gyerek, ha eldől a bicikli. Ettől függetlenül forgalomban nem használjuk, csak autóktól mentes utakon, bicikliúton.

De számomra még mindig nem derült ki, hogy akkor most ez szabályos, vagy sem. (bár ha nem olvasom a kérdést, akkor nem is gondoltam volna, hogy szabálytalan.)

Ja és vezetek is, nem olyan kicsi szerkezet ez, hogy ne legyen látható, kb 2m magasságú zászlója van, fényvisszaverők, lámpák. Aki ezeket használja, kizárt hogy ne vegyék észre, vagy ha nem veszik észre az a sima kerékpárt sem látná.

2012. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Sajnos most már nekem sem tiszta, mert mindenki homlokegyenest mást mond, de úgy döntöttem meg fogok kérdezni egy közlekedési rendőrt. Ő már csak tudja. (Legalábbis ő fog megbüntetni, ha szerinte szabálytalan.)
2012. ápr. 21. 08:09
 34/44 A kérdező kommentje:

Végig böngésztem a netet és mindenhol csak ezt olvasom kerékpár-utánfutóval kapcsolatban:


A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak


Kerékpár: olyan két- vagy háromkerekű jármű, amelyet egy vagy két személy emberi ereje, illetőleg legfeljebb 300 W teljesítményű motor hajt. A kerékpáron egy 10 éven aluli gyermek szállítására alkalmas pótülés, illetve kerékpár utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.


Tegnap sikerült "elkapnom" egy közl. rendőrt, de tőle sem lettem okosabb, csupán egy biztos: Magyarországon tényleg nem elterjedt a gyermekszállító utánfutó, ugyanis a rendőr annyit mondott, hogy nagyon utána kellene nézniük, hogy szabályos-e vagy sem, mert nem mindennapos. Éppen ezért max azért büntetnek ha az utánfutó nincs megfelelően felprizmázva, lámpával felszerelve, felzászlózva és nincs a gyerek bekötve szabályosan. Külön a Kresz sem tér ki a gyermekszállító kerékpár-utánfutó használatára. Gondolom MÉG! Majd valszeg erre is születik szabályzat, addig pedig mindenki belátása szerint használhatja.

2012. ápr. 21. 12:47
 35/44 Alex Fly ***** válasza:

Az a gond, hogy a szabályozás nem ismer a gyermekszállító utánfutót. Ha a linkelt szabályt nézzük, akkor igen. De a személyszállításra vonatkozó paragrafus csak a gyerekülést említi, így szabálytalan.

Ha nem is egyértelműen illegál, mindenképpen a "szürke" kategóriába tartozik, így ha a rendőr kötözködni akar, jogosan teheti azt meg...

2012. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Igaz, kötözködhet, de mivel semmilyen szabály nem tiltja... viszont nem is engedélyezi... A rendőr azt mondta, hogy éppen ezért nem kötözködnek, mert nem egyértelmű.
2012. ápr. 22. 11:16
 37/44 anonim ***** válasza:

Egy kérdés a hitetlenkedőknek, akik úgy gondolják, hogy kerékpár utánfutón nem lehet személyt szállítani, mivel ezt külön a KRESZ nem említi.

Melyik paragrafusa szól a KRESZ-nek arról, hogy állati erővel vont járművel, vagy kézikocsival lehet személyt szállítani? Segítek, egyik sem, ettől még teljesen szabályos ezen járművekkel a személyszállítás. Ezért vannak a KRESZ oktatók, akik mindezt elmagyarázzák, mivel ez nincs leírva... Az a rendőr, aki meg megbüntet egy kerékpár utánfutóvak személyt szállító kerékpárost, annak érdemes lenne visszaülni az iskolapadba...

2012. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
24-es válaszolónak pont az ellentétét mondta a Kresz-oktatója. Ezt is oktatója válogatja? :-/
2012. ápr. 24. 11:19
 39/44 Alex Fly ***** válasza:
Igen, oktatója válogatja. Sok esetben az sem megbízható -legendás példa a "gyalogoscsalogatás" esete...
2012. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 drmolnarpeter válasza:
Kedves "Eredeti kérdező"! Szerintem mondoshawan válaszai alapján dönts! Rendőrt felhívni abszolút felesleges. Nem akarom bántani őket, de - annak ellenére (vagy talán pont azért) , hogy gyakran kell velük dolgoznom - sajnos ők az esetek legalább 50 %-ban nem kompetensek abban, amihez érteniük kéne. De Te tudod. Ha nem hiszel mondoshawan írásainak, akkor használd bármelyik online elérhető jogtárat. Számos teszt bizonyította (köztük TÜV-es is) a biztonságosabb voltát, mint egyéb eszközöké. Magyarországon egyre idiótább vezetők, emberek, hozzászólók stb. vannak. Nem ez az ország a legjobb "forrás", kiindulási alap...
2012. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!