Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rendőrségi igazoltatás bicikli...

Rendőrségi igazoltatás biciklizés közben?

Figyelt kérdés

Hello!


Minap történt velem, hajnal 2 körül bicikliztem haza. Volt lámpám, minden szabályos volt. Rendőrkocsi jött szembe, szirénázott hogy álljak le. Mondta hogy vegyek elő személyit, nem volt nálam. Erre mindenféle adatot be kellett diktálnom (név, szül.dátum, szül. hely, lakhely, anyja neve stb.). Ezeket az adatokat felírták 1 füzetbe és betelefontáltak valahova, nemtom mit beszéltek, nem hallottam. Megkérdezték hova megyek, mit csinálok, honnan jöttem. Aztán mehettem.

Miért írtak fel? Miért kellett nekik az adatom? Ilyet mikor csinálnak, miylen esetekben van erre szükség? És mért pont engem?

Lehet ennek vmi következménye, vagy van valami oka?


Válaszokat előre is köszi!


2009. máj. 1. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen leellenőrízték, hogy igazat mondtál-e, mármint az adataidat tekintve. Hiszen a "nagytestvér" mindent tud, azaz a nyilvántartóban megvannak a személyi adataink, amihez a rendőröknek hozzáférésük van. Mivel későre járt, a biztonság kedvéért megállítottak. Persze ez csak az ártatlan, becsületes embereknek fura, hiszen a bűnözöknek épp megfelelő időpont.


Következménye a dolognak csak akkor lenne, ha éppen tilosban jártál volna:):)

2009. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyalogosokat is bármikor ellenőrizhetik! Késő éjjel inkább a bűnözők mozognak, így könnyebben elkaphatnak körözés alatt álló személyeket!
2009. máj. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, csak kicsit megijedtem. :D
2009. máj. 1. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!