Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehetséges, hogy a nem-szervó...

Lehetséges, hogy a nem-szervó kormány miatt nem tudok már olyan ügyesen parkolni?

Figyelt kérdés
Nem túl régi a jogsim,de amikor tanuló voltam már az elején mondta az oktató,hogy a parkolással nem lesz gond.Így is volt ügyesen parkoltam mindegyik helyzetben,sosem okozott nagyobb nehézséget,persze volt azért kivétel.Az kormány szervós volt,könnyű volt tekerni.A sajátunkban nem szervós a kormány,kell hozzá erő,így szerintem lassabban is megy az egész.Észrevettem,hogy minden parkolást korrigálnom kell,szegély mellé pedig már nem is próbálkozom.Már azt is elfelejtettem hogy mondta az oktató,mikor kell rászedni(konkrétan)De szomorú vagyok miért lettem ilyen béna?Lehet hogy a kormány miatt,vagy csak áltatom magam ezzel?
2012. ápr. 28. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább még nem szoktad meg az autó mozgását.
2012. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szervó nélküli autót tényleg nehezebb irányítani.Az egész kezelése nehézkesebb.Egyszer vezettek ilyen autót , maga a váltó is olyan furcsa volt szó szerint tuszkolni kellett.
2012. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a trükk, hogy gurulás közben kell tekerni a kormányt.

Álló helyzetben szervós autót kormányt sem tekerünk.


Gyakorold. Lassú gurulás közben szépen lehet tekerni a szervó nélküli kormányt is.

2012. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, elvileg semmilyen kormányt nem tekergetünk álló helyzetben. Sem a szervónak, sem a kormányszerkezetnek, sem a guminak nem jó. Persze néha nincs mit tenni... Mindenesetre szervó nélküli kocsinál neked is könnyebség, ha csak mozgás közven tekered a volánt. Nem tudok mást mondani: gyakorolj sokat, lehetőleg kisforgalmú helyen. Akár pár kartondobozt is összehordhatsz, így bátrabban gyakorolhatsz, nem a szomszéd verdáját töröd rommá, ha valamit elszámolsz.
2012. ápr. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!