Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetésért bevonták a...

Atyec kérdése:

Ittas vezetésért bevonták a "B" kategóriás jogsimat. Viszont az un. Hajtási engedélyem megmaradt. Közlekedhetem-e segédmotorkerékpárral?

Figyelt kérdés

2012. máj. 1. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2012. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
De csakis ittasan!
2012. máj. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem olyan biztos, mert ha a közuti közlekedéstöl tiltottak el, akkor tudtommal nem vezethetsz semmit
2012. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is elvették a "B" kategóriást. Elő akartam keresni a régit, amit segédmotorra szereztem, de nem találtam. Gondoltam sebaj, kérek egy újat, legfeljebb fizetni kell az elvesztésnél. Hát nem. Közölték, hogy a járművezetéstől eltiltás nem csak arra a kategóriára vonatkozik, amivel vétkeztem. Olvasd el a határozatot. Ittas vezetésnél általában mindentől eltiltanak. Léteznek olyan esetek (nem az ittas vezetés, inkább baleset), amikor valakit pl. csak autóbusz vagy kamion vezetésétől tiltanak el, de ez a határozatban külön le van írva. Manapság sajnos nem úszod meg a közúti ellenőrzést a hajtásival, mert a CB-n beszólnak, és rögtön jön vissza, hogy el vagy tiltva.

Egyébként nagyon drága az új vizsga (a pszichológusi rész a legdrágább), sokkal többe fog kerülni, mintha elölről kezdenéd az egész tanfolyamot, de azt sajnos nem lehet.

Ráadásul ha majd nem vagy szimpatikus a pszichológusnak, egyszerűen azt mondja, hogy nem javasolja a vezetést és nincs fellebbezés (úgyhogy bűnbánónak kell lenni és SOHA ne vitatkozz vele).

2012. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Újravizsgázni, meg pszichológushoz járni nem mindenkinek kell, csak nekem több mint egy évre (lehet, hogy ez a határ) vették el (16 hónapra).

2012. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Piásan vezetsz, elveszik a jogsidat, te meg kiskaput keresel? Örülj, hogy nem halt meg miattad valaki és várd ki, amíg visszakapod!
2012. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel van bizonyos önkontrollom, kb.20-25 km/h sebesség volt. A megtett táv kb. 1 km.,és mint utólag kiderült, a jobbra húzást,és ennek következtében a betonárokban csúszást műszaki hiba okozta. Az autóban csak a jobb alsó lengővilla sérült meg.
2012. máj. 2. 18:31
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Micsoda önkontroll, hallod! Képes voltál 20-25 km/h-s sebességgel árokba csúszni. Ittasan. Gratulálok, ez tényleg komoly önkontroll! Csak így tovább! Legközelebb próbálj meg az M7-esen labdázni. Ittasan. Hajrá, sok siket!
2012. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már nem azért,de ha lenne önkontrollod,addig nem ittál volna,amíg vezetsz....
2012. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!