Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városba (gondolok itt főleg...

Városba (gondolok itt főleg Pestre) kiélezettebb a biciklis vs. Autós felfogás?

Figyelt kérdés
2 éve vezetek de olyan problémám még nem volt a kerékpárosokkal h kitéptem volna a hajam.az út szélén a biciklit támasztva pletykáló mamákat és a kocsmából kitoló papákat kikerülöm,ha több volt a pálesz a kelleténél és úgy megy mint az ökörhuggyozás attól még távolabb megyek el (persze ha lehet ha nem akkor se húzom fel magam) ha meg egymás mellett mennek a gyerekek akkor szépen libasorba rendeződnek ha jön a hátuk mögött valaki.hozzáteszem én is szoktam biciklizni

2012. máj. 7. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Városban(n!) nem a felfogás a kiélezettebb, hanem az ellentétek.


Leginkább talán azért, mert a forgalom sokkal tempósabb (kivéve ha dugó van), az emberek sietnek, ingerültebbek, és persze sokkal többen vannak az utakon.


Városi forgalomban a problémák forrása jellemzően más, mint vidéken. Sok kerékpáros van, főleg futárok, akik nem tisztelnek sem embert, sem kreszt (persze tisztelet a kivételnek), amivel kivívják sokak ellenszenvét. És persze ott vannak azok az autósok, akik vélt vagy valós sérelmeiket próbálják megtorolni a kerékpárosokon, sokszor nem is azon, aki kiváltotta belőlük a haragot...


Egyébként megfigyelhető, hogy a városi forgalom sok emberből kihozza az állatot. Be/felülnek a járművükre, és a kulturált emberből egyből egy arrogáns, intoleráns barom lesz - persze ismét tisztelet a kivételnek.

2012. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én Pesten vezetek, és falramászok a biciklisektől. Főútvonalakon, ahol 60-70-nel lehetne menni (Árpád-híd, Margit-híd, Hungária, Váci út), kénytelen vagyok leállni, vagy életveszélyesen áthúzódni a másik sávba, mert valaki ott méltóztatik biciklizni. És ez egyre gyakoribb. Hogy képzeli ezt valaki? Miért nem megy egy kisebb forgalmú utcába? Bár ott is gond van, mert sokszor, különösen sötétben vagy váratlanul, hirtelen felbukkanó biciklik esetében nem látom meg őket időben. A picike lámpa semmit se ér, ha pl. egyirányú utcában forgalommal szemben őrült tempóban bekanyarodik elém. És rengeteg ilyen irritáló eset van. A biciklis nagy büszkén teker, közben meg azt képzeli, hogy körülötte forog a világ. Mondjuk ez az általános felfogás Magyarországon.
2012. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálattal kell hogy tájékoztassalak arról az apróságról, hogy a kerékpárosnak pont ugyanannyi joga van a közutakon közlekedni, mint neked (feltéve, hogy nincs az úttesttel párhuzamos kerékpárút).


Azt mondod, a biciklis azt képzeli, körülötte forog a világ. Te mit képzelsz? Hogy nem a biciklis körül, hanem körülötted forog? Ugyanolyan önző vagy, mint amit pár perccel ezelőtt oly nagy hévvel elítéltél. Semmivel nem vagy jobb.


Majd akkor ülj autóba, ha el tudod fogadni, hogy az úttest nem csak a tiéd, nem csak az autósoké. Mindenkié: kerékpáros, robogós, motoros; teherautó, busz, lassú jármű; mindezek egyformán jogosultak közlekedni a közutakon.

2012. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És még valami: nincs olyan, hogy kénytelen vagy életveszélyesen áthúzódni a másik sávba. A kresz rád ugyanúgy érvényes, mint a kerékpárosra. Ha ő szabályosan teker a sávjának a jobb szélén, akkor neked kutya kötelességed biztonságosan elhaladni mellette, vigyázva nem csak rá, de a többi közlekedőre is. Ha nem vagy képes időben észlelni, akkor vagy ő nincs rendesen kivilágítva, vagy te nem vagy a vezetésre alkalmas állapotban.
2012. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szoktam én is vezetni városba de Eger eltörpül Bp mellett.ok itt is van 1-2 barom gyalogos,autós,biciklis,busz stb de nagyon ritka.10 biciklisből 8 ott megy ahol kell a maradék 2 vagy be van b..szva vagy szimplán idióta.persze akinek nem inge ne vegye magára.
2012. máj. 7. 17:47
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten tekerek pár éve elég sokat (mondjuk még mindig nem annyit, mint a futárok), és úgy vettem észre, kimondottan sokat fejlődött az autósok hozzáállása a kerékpárosokhoz, bár igaz, én is igyekszem maximálisan együttműködni velük. Mondjuk én is a hajamat tépem néha, amikor látom, mit csinál egyik-másik bringás, de ez van, mindenfajta járművel közlekedők között vannak vadbarmok, csak a bringások másokra kevésbé veszélyesek, és a zsaruk is kevésbé fogják őket.


Valaki szóvá tette, hogy miért közlekedik a bringás a főútvonalon és a hídon. Hát talán azért, amiért az autós is: a főútvonal biztosítja a leggyorsabb, legegyenesebb eljutást, a híd meg megoldja a "nem vízijármű" problémakört. Az esetek nagy többségében a bringás sem jókedvében teker, neki is dolga van, és szeretne mielőbb odaérni. Lehet ríni, hogy nem lehet tőlük haladni, de sokszor meg a bringások nem tudnak haladni az autósoktól, úgyhogy egál :)

2012. máj. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

A Margit-hídon van kerékpár út, többen mégse ott mennek, hanem a másik oldalon az úttesten.


Lehet, hogy a bringásnak is ugyanolyan jogai vannak, de nekem akkor se lenne pofám ahhoz, hogy több száz embert feltartsak pl. a Róbert Károly körúton a tekerésemmel, meg életveszélyes is.

2012. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kulcsszó a "másik oldal". Elég nehéz oda átkerülni, aztán meg vissza, azért tettek bringanyomot arra az oldalra is.

A "többszáz embert" meg nem tudom, honnan veszed. Talán 1 biciklis dugította be mind a 3 sávot? Többsávos úton eleve két lehetőség szokott előfordulni, vagy elég ritka a forgalom, hogy a külső sávban haladó eggyel beljebb sorolva/átlógva megelőzze a bringást, vagy ha ehhez túl sűrű a forgalom, akkor amúgy se halad túl gyorsan, és ha az autós nagy nehezen megelőzi a kerékpárost, akkor sincs sokkal előrébb, csak akkor már nincs kire fogni, hogy nem halad.

2012. máj. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
és aki mind a két oldalon állt már?vagyis egyik nap elindult kocsival melóba oszt lehúzott ablaknál kiordított h "te b...zi kétkerekes állát",másnap reggel meg nemzetközi kézjelzéssel üzent az autóvezetőknek?? :)
2012. máj. 8. 07:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mindkét alkalommal neki volt igaza :) ahogy mondták már sokan, vadbarmok mindenféle közlekedő között akadnak, és hát bizony időnként muszáj beszólni vagy beinteni.
2012. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!