Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen felszerelés szükséges...

Milyen felszerelés szükséges ahoz hogy főúton kerékpározhassak?

Figyelt kérdés
pl.:bukósisak láthatósági,mellény
2012. máj. 14. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

lámpa elöl hátul.

fény visza verő , csengő , kerekek kulőin is fény visszaverő.

2012. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Főúton? Ebben nincs különbség minden olyan közúton ahol engedélyezett a kerékpáros forgalom egyforma szabályok vannak.

Kötelező: -fehér első és piros hátsó világítás

-két egymástól független fék

-legalább 2 db piros fényvisszaverő(macskaszem)

-első keréken borostyán prizma(macskaszem)

-csak lakott területen kívül és csak

korlátozott látási viszonyok között a

láthatósági mellény

-csengő

-sisak 40 km/h fölött kötelező az alatt csak

ajánlott

Ajánlott de nem kötelező:

-borostyán prizma a hátsó keréken

-visszapillantó tükör

-sárvédő

2012. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

6/1990 (IV.12.) KöHÉM rendelet


116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni


a) könnyen kezelhető, megbízható kormányberendezéssel,


b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat,


c) hangjelző berendezéssel, amely csak csengő lehet,


d) egy előre fehér, vagy kadmiumsárga fényt adó lámpával,


e) egy hátra piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző lámpával,


f) hátul egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverővel,


g) legalább az első keréken legalább 1 db borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával).


A g) pontban előírt fényvisszaverőt a kerékpárokra 1991. évi december hó 31. napjáig kell felszerelni.


(2) A kerékpárt fel szabad szerelni


- elöl fehér,

- oldalán borostyánsárga,

- mindkét oldali lábpedálon elöl és hátul borostyánsárga


fényvisszaverővel, továbbá a kerékpár bal oldalán elhelyezett szélességjelzővel, amely előre fehér, hátra piros színű fényvisszaverőt tartalmaz.


(3) A kerékpárra felszerelt fényvisszaverőknek sötétben, tiszta időben - olyan járműből, amelynek távolsági fényszórója azt megvilágítja - 150 méterről észlelhetőnek kell lenniük.


(4) A kettőnél több kerekű és 0,80 méternél szélesebb kerékpárt mindkét oldalon fel kell szerelni az (1) bekezdés d)-f) pontjában említett világító, illetőleg fényjelző berendezésekkel. Ezek a berendezések a jármű legszélső pontjától 0,15 méternél távolabb, egymáshoz pedig 0,60 méternél közelebb nem lehetnek.


(...)


(8) A kerékpár lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lenni, hogy a lámpák együtt legyenek be- és kikapcsolhatók.


(9) A kerékpár világító és fényjelző berendezéseit a következőképpen kell elhelyezni:


a) Az (1) bekezdés


- d) pontjában említett lámpát,

- e) pontjában említett hátsó (piros színű) helyzetjelző lámpát és

- f) pontjában említett hátsó (piros színű) fényvisszaverő(ke)t,


valamint a (2) bekezdésben említett első (fehér) fényvisszaverőt a kerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjában úgy, hogy


- az úttesthez 0,35 méternél közelebb,

- a lámpák az úttesttől 0,90 méternél távolabb,

- a fényvisszaverők az úttesttől 0,60 méternél távolabb ne legyenek.


b) Az (1) bekezdés g) pontjában említett, kerékre oldalsó (borostyánsárga színű) fényvisszaverőt (küllőprizmát) úgy, hogy annak távolsága a kerékabroncstól 0,10-0,15 méter legyen.


c) A (2) bekezdésben említett szélességjelzőt úgy, hogy az a kerékpár hosszirányú függőleges felezősíkjától balra 0,30-0,40 méterre és az úttest szintjétől 0,35-0,60 méterre legyen.


KRESZ 54.§ (6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.


Bukó akkor kell, ha a sebességed meghaladja a 40 km/h-t.

2012. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy speciális dolog van a fentieken kívül: be kell töltened a 12. évedet!
2012. máj. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Még a végén kiderül hogy több dolog szükséges az országúton való biciklizéshez mint az űrhajózáshoz. XD

Én csak azt tudom ha lámpád van előre hátra meg meg van láthatósági mellény rajtad nem büntet meg a rendőr mit kell ezt túlvariálni?

2012. máj. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Na mikor a rajok mennek fát lopni akkor ilyen ami itt fel van sorolva 1 sincs belőle!

Mer világítás? Hát minek a? -Akkor látják hogy fátlopni megyek!

Csengő?? Hát akkor hallják is hülyevagy?...?

Prizma? Az meg mi a devla??!...

2 Külön fék? "Van egy pedálos kontrám meg a pistának is van egy neki meg pedálja is van hozzá. Az már 2!!!

Fényvisszaverőöö???? "-Hát ha bebújok a bokorba a rendőr kiszúr ha rám világít a zseblámpájával "more..

Láthatatósági hatósági mellé.é.ény??... Bolondvagyol? "-Aszt hiszik a testvírek ,hogy én is rendőr vagyok és elbújnak előlem mind! -Akkor meg nem tudok pálinkához jutni biciklizésközbe...

2012. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem főútra ne menj kerékpárral. Rohadt veszélyes, és tudtommal a sok főúton tilos is. Én sem teszem soha, és utálom is, mikor a 7-es főúton kerülgetem őket. Főleg mikor a bringaút is adott, ők meg mégis a 7-esen tekernek. Még a robogósok, simsonosok is veszélyesek egy főúton. Én inkább el szoktam csalingázni földutakon, vagy kisebb mellékutakon, ahol nincs nagy forgalom.

Elég lehet, ha egy kamionos menetszele megborít, a következő meg megy át a nyakadon.

2012. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bátorság,barátom...bátorság



:-)

2012. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon forgalmas főútról lenne szó, inkább lebeszélnélek róla. Kb az életed kockáztatod.
2012. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

:D A bátorság és a vakmerősség között van különbség.. :D

Erről eszembe jutott egy tanulságos vicc ami ide illik.

Megvesz egy parasztbácsi egy egy öreg lovat a lókupectől nagy unszolásra.

El is mennek a lóval mire a parasztbácsi visszahozza délután... Mondja a kupecnak felháborodva

"-Uram ez a ló teljesen vak!!

Ezt miből veszi? "kérdi a kupec!

Abból hogy nekiment a falnak!! -mondja a parasztbácsi..

Mire a kupec.. Ooo -Hát nem vak ez az állat csak igen vakmerő!

2012. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!