Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga végén, mozgó...

Xlacax kérdése:

Forgalmi vizsga végén, mozgó gépkocsival, nem tudtam befordulni az autós tanpályához, mivel nem tudtam hogy hol van pontosan életeben most voltam ott először, (2,5 méter széles a bejárat) és csak vészfékezéssel tudtam volna. Ezért megbuktathatnak?

Figyelt kérdés
Mert megbuktattak.De úgy hogy mivel én indexeltem balra a mögöttem lévőt megzavartam a továbhaladásában,a kis busz kiment oldalra index nélkül de mikor látta hogy tovább haladok vissza sorolt mögém.Persze nem kis távolságra kell gondolni mert ha ez lett volna akkor természetesen megvárom míg elhalad mellettem.

#bajuszkirály #pénzlehuzás
2012. máj. 18. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem derül ki, mi történt. Lehet, hogy pontosan tájékoztattak az útvonalról, és béna voltál. Az is lehet, hogy ügyetlenül navigáltak.
2012. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szóltál előtte az oktatónak, hogy nem tudod pontosan hol van a tanpálya, és jelezze neked időben?
2012. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Hogy tanultál vezetni, hogy nem voltál még a tanpályán?
2012. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

A vizsga addig tart, míg a célállomásnál le nem állítod a motort.

Ha ezidő alatt bármilyen veszélyhelyzetet teremtesz, az bukást von maga után.

2012. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
A vizsga az autó leállitásáig tart,és te vizsga közben olyat csináltál amiért bukás jár.
2012. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Erről a tanpályáról most indultam először és nem tudtam pontosan hogy,hol van,hol kell bekanyarodni mivel a sebességem is aránylag nagy volt kb.40km/h ezért csak erős fékezéssel-vészfékezéssel tudtam volna csak megállni.

De ezért a tudomásom szerint csak hiba vonalat kellet volna adnia,ami a forgalmi vizsga során egyszer sem történt,meg nem ez volt a buktatás oka.

2012. máj. 18. 15:28
 7/17 anonim ***** válasza:

A leírtakból:

Nem tudom, ma mi a metódus, amikor tanultan, vizsgáztam, az oktató adta az utasításokat. Nem nekem kellett kitalálni az útirányt: Balra fordulunk, jobbra fordulunk stb. Hogy hol, azt nem mondta. Az első olyan helyen, ahol ez megtehető.


„…megvárom, míg elhalad mellettem…” Vészfékezni azért kellett, mert belementél volna? Ha hosszan mentél lassan, bal indexszel, akkor megtévesztetted. Vagy nem, de lefogyott a türelme. Milyen távolság volt az a hosszú? A kanyarodást megkezdetnek kell tekinteni attól a pillanattól, ahogy bekapcsolod az irányjelzőt. Ő már balról nem kezdhet az előzésedbe. Az álló autódat jobbról megkerülheti. Nos, ha nem voltál megtévesztő, ő hibázott, ha igen, te nem vetted észre időben, akkor fele-fele a felelősség balesetnél. Vizsgán a te sarad.

A túlmenés önmagában nem bukás szerintem. Az a lényeg, hogy biztonságosan és szabályosan közlekedj. Amikor észleled, hogy elhagytad a telepet, vagy oda már biztonságosan behajtani nem tudsz, jelzed, mi történt, s hogy az első alkalmas helyen megfordulsz. Én úgy hiszem, ezt tolerálnák.

2012. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

És ez így történt csak hát valakit meg kell húzni:(

ott veszekedtem szinte a vizsgabiztossal mindenki minkent nézet:(

Most ha vészfékezek azért húz meg,de ilyeneket mondott a végén hogy már megbuktathatott volna az elején mivel a parkolásnál túl közel voltam az autokhoz,csak azt mondja meg nekem valaki hogy ki nem ízgul a vízsgán,töbször javítottam az egyik parkolásnál ennyi történt, ő meg már hebeget habogott mindenre hívatkozott,akkor miért nem írt be semmit a lapomra?

Nagy pénz lehúzás ez az egész úgy ahogy van.

2012. máj. 18. 19:39
 9/17 Napkiraly ***** válasza:
jól lebuktál, életedben nem voltál a tanpályán, de már forgalomból vizsgázol :D
2012. máj. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Az új szisztéma szerint mintha nem kellene tanpályára menni.
2012. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!