Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik a célszerűbb? Kanyarodá...

Melyik a célszerűbb? Kanyarodási szándékom esetén már pirosnál állva is villog az irányjelzőm vagy csak amikor zöld jelzésnél elindultam.

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy amikor kanyarodó sávban vagyok, tehát csak egy irányba lehet menni akkor nem indexelek, ha viszont olyan sávban állok, ahol egyenesen és valamelyik irányba is lehet menni, akkor indexelek. Legalább tudják, hogy én merre akarok menni...
2012. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az adott sávban külön engedik pl jobbra és egyenesen a forgalmat akkor ,ha jobbra akarok menni ,pirosnál is indexelek,hogy aki egyenesen akar menni ,ne mögém álljon be és várnia kelljen.Vagy ha balra kanyarodnék és első vagyok a sorban,de szemből is várakoznak az egyenesen haladók a pirosnál ,akkor szoktam balra indexelni. És így van amikor elengednek a szembejövők ha kizöldűl.
2012. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!