Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalomból történő kihajtá...

Körforgalomból történő kihajtás előtt szoktatok indexelni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 20:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

2. jogsimat csinálom épp szal még emléxek a dolgokra:

Behajtásnál nem kell, mivel csak egy felé mehetsz egyértelmű.

Kihajtásnál kötelező! A kihajtási lehetőség előtt kell jelezni hogy mások tudják hogy arra akarsz menni!

Meg persze ha valaki be akar hajtani a körforgalomba akkor annak van elsőbbsége aki már bent van, szóval innen tudják az emberek(legalábbis kéne) hogy te kimész éppen és ő bemehet vagy te bent maradsz és nem kéne bevágnia eléd.

Persze sajnos ezt sokan leszarják...


Olaszországban egyébként nemigazán divat az index, mennek azt cső :D

2012. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Úgy tudom befelé nem kell, de amikor kihajtok akkor kötelező. Befele nem szoktam, de kifele igen.
2012. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én mindig.
2012. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell, benéztem.
2012. máj. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

kifele kell az egyártelmű, befele meg ha az első kijáraton megyek ki, akkor már kirakom jobbra mikor még be sem értem.

nekem igy tanitotta az oktató.

2012. máj. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Befele nem kell csakis kifelé!!!

Vagy ha az elsőnél kimész végig indexelsz! De végig! Mert amúgy beléd mennek ne csodálkozz..

2012. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint minden 30 autóból 1 indexel,a többi csak nyomja a gázt.
2012. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Körforgalomból kifele, ha látom, hogy autó miattam vár, mindig szoktam jelezni. Ha viszont senki sincs ott, akkor nem szoktam.
2012. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jogsi nélküli bringásként is tudom, hogy jelezni kell :) és szoktam is, nem csak azért, hogy a befelé igyekvő ne álljon meg miattam, hanem azért is, hogy a mögöttem jövő tudja, mire készülök.
2012. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#18: Ez azért nem jó szokás, mert jöhetek mögötted is közvetlenül és nekik is fontos infó lehet, hogy te ki fogsz hajtani a körforgalomból: ha például a kihajtón van egy zebra vagy kerékpárút-átvezetés, akkor előfordulhat, hogy még a körforgalomba belógva meg kell állnod. De a mögötted jövő erre nem fog számítani, ha nem indexelsz. Persze a követési távolság be nem tartása miatt ő lesz a saras, de neked kell majd biztosítóhoz meg szervízbe járnod... Jótanácsként mondom.
2012. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!