Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 17 éves gyerekek még ne...

17 éves gyerekek még ne ülhessenek volánhoz, vagy csak felnőtt kíséretében. Vajon /éves szinten/ mennyi tragédia lenne ezzel megelőzhető?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűtlen amit állítasz és teljesen alaptalan is.


Egy 20 éves fiatal pont, hogy még bátrabb és inkább képzeli magát "felnőttnek", mint egy 17 éves.

2012. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
18%

legalább addig ne vezessen egyedül senki (lehet 17 éves kiscsaj,vagy akár 90 esztendős papa) amíg megfelelően nem érzi maga alatt a gépet,és irányítani is tudja azt.


én se ültem 19 évesen vizsgáztam,de nagyon sokáig volán mögé egyedül,mert nem igazán bíztam abban amit addig tudtam.sógor nagyon sok mindenre megtanított még,mert ugyanis anyám nem tud vezetni,apának meg bevonták a jogsiját és nem is igazán foglalkozott velem.3 év alatt annyi történt csupán h télen amikor álltam a garázsba befele meghúztam 1 cseppet az autót.

2012. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint te minden 17éves "gyereket" (jogilag még kis korú, de van eset amikor egy 17 évesnek több esze van mint egy 20-nak) egy kalap alá veszel és h mindegyik száguldozik és ittas. A szülő azért van/lenne, hogy tudja vagy tisztába legyen hogy a gyereke mennyire érett. Mint mások is írták ha valaki 30évesen szerezi meg a jogsiját attól még nem lenne több rutinja mintha 17 évesen szerzi meg a papírt. Én is tavaly voltam 17 éves, másfél éves a jogsim és nem okoztam balesetet, és nem vezettem ittasan, és nem is fogok piásan vezetni. Az meg más kérdés, hogy a szülő mennyi idő után adja oda a gyereknek a kocsit... nekem a jogsim megszerzése után 1-2 hónappal már elvihetem egyedül az autót de addig mellettem ült anyu.
2012. máj. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én az olyan mindenkit egy kalap alá vevő, begyöpösödött embereknek nem adnék jogsit mint amilyen te is vagy! (Tipikusan a hozzád hasonlók mennek városba 40-el, meg városon kívül 60-al és azt hiszik, hogy hú de biztonságosan vezetnek... lol )


22 éves vagyok, több mint 4,5 éve van jogsim és számodra meglepő módon még mindig élek, pedig minden nap autózom :)

2012. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Már megszoktam,és tényként kezelem,hogy itt,és más fórumokon is,mindenki mindenben tökéletes.

Az internet már csak ilyen.


Vannak kivételek,megkockáztatom,hogy sokan.(inkább lányok)

De sajnos Te sem győztél meg.De az,hogy egy 17 éves emósgyerek adjon röhögve gázt,ha megpróbálom őt megelőzni,az enyhénszólva is felháborító.

Ők még nemfogják fel semminek a súlyát,nincs felelősségérzetük,a vagánykodásé a főszerep az életükben.

Nincs ezzel baj,csak ne üljenek a volánhoz!!

2012. máj. 28. 23:01
 16/21 anonim ***** válasza:

Én 19 múltam amikor meglett a jogsim 88 ban, ennek már 24 éve összesen 4 koccanásom volt, kettőnél teljesen váratlanul satu féket nyomott az előttem haladó

(későn jutott eszükbe, hogy be akarnak fordulni, mindkettő akkor nálam vagy 10 évvel idősebb), az első 91 ben volt 3 éves jogsival a második 97 ben 9 éves jogsival.

A harmadik és a negyedik eset tavaly és tavaly előtt történt mindkét esetben hátra kellet tolatnom, de a mögöttem jövő idióta 10 centire a "seggemben" volt ezért nem láttam belőlük semmit.

Ja hivatásosként nagy ponyvás teherautóval járok, végigjártam már Európa szinte minden országát már jócskán 2M teljesített kilométer fölött vagyok mégis az elmúlt két évben becsúszott két hiba.

Tehát kedves kérdező nem nem tökéletes itt sem mindenki és a balesetek egyáltalán nem korfüggőek.

Az elmúlt közel két és fél évtized alatt rengeteg balesetet láttam, nem csak mint odaérkező autós, hanem mint szemtanú is, és az esetek nagy többségében nem tizenévesek ültek a volán mögött.


Kedves # 12.

Idéznélek:

"legalább addig ne vezessen egyedül senki (lehet 17 éves kiscsaj,vagy akár 90 esztendős papa) amíg megfelelően nem


Azt azért légyszíves, magyarázd el nekem, hogy ki volna az aki azt megállapítja, hogy valaki már "érzi maga alatt a gépet,és irányítani is tudja azt."


Ha a delikvenseket kérdezed a 17 éves tuti azt fogja mondani hogy ő már igen...


Mellesleg faterom szintén sofőr volt, kb nem voltam még 10 sem amikor már tanítgatott vezetni ZIL-en. 14 éves koromtól már teljesen önállóan csórtam el otthonról a cslád kocsiját, és vittem a haverokat 20-30-50 km re lévő bulikba, és mindig karcmentesen került vissza a kocsi a garázsba.

2012. máj. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azt azért légyszíves, magyarázd el nekem, hogy ki volna az aki azt megállapítja, hogy valaki már "érzi maga alatt a gépet,és irányítani is tudja azt."


pl olyanok mint te kedves 16-os.X év meg X millió kilométer után meg lehet megállapítani hogy az illető segg hülye a vezetéshez vagy profi,akár még pilóta is lehet belőle.csináld meg az oktatói vizsgát.... :P :D

2012. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg 30 óra kötelező vezetés van előírva az oktatás során, ezalatt kb. 500 km-t jelent.

Aki 50.000 levezetett km előtt azt meri állítani (legyen 17 vagy 70 éves), hogy ő érzi maga alatt tökéletesen az autót, az hazudik. A vezetés nem olyan, mint egy vers, hogy megtanulom, felmondom és tudom.


Azt meg ugye nem várja el senki, hogy 30-ról 3000-re emeljék a kötelező óraszámot....

2012. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
Én a magam részéről támogatnám azt a verziót, hogy kezdő jogsival (1-2 évig) csak nem kezdő jogsival rendelkező másik ember társaságában vezethessen valaki. Így a kezdeti, nehezebb és kockázatosabb időszakban mindig lenne valaki a rutintalan kezdő mellett, aki tanácsokat tud adni és akivel szükség esetén meg is tud beszélni bizonyos szitukat - nem beszélve arról, hogy egy ilyen korlátozás jellemzően (bár nem kizárólagosan) azt jelentené, hogy szülői kontroll alatt lennének a kezdő vezetők. (Persze ettől még előfordulhatna, hogy pl. a 17 éves frissjogsis csavarja fel a verdát a buliból hazafelé menet a 20 éves haverjával, de statisztikailag kisebb lesz ennek a valószínűsége, ha egy ilyen szűrőt beépítünk a rendszerbe.)
2012. máj. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
De értsétek már meg, hogy erre NINCS SZÜKSÉG, mivel a statisztikai adatok egyértelműek: A friss jogsis vezetők elenyészően kevés komoly balesetet okoznak. Pont, hogy a 2-3 éves jogsis vezetők okozzák a legtöbb őrült balesetet, mert ők már azt hiszik, hogy tudnak, pedig nem.
2012. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!