Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha fűúton oldalról kijön egy...

Ha fűúton oldalról kijön egy autó, de megáll, és én mondjuk el akarok menni a szembejövő, meg közte, és nem sikerül, kit b*nak szájba érte?

Figyelt kérdés

Tehát kifordul, de belelóg az orra a sávom negyede/felébe, de én megyek, és el megyek előtte, és azért jönnek szembe, és így vagy neki vagy a szembejövőnek megyek, engem, fognak szájba vágni?

Végülis nekem volt elsőbbségem, Ő adott is elsőbbséget, de úgy kijön elém, hogy kerülnélm ki az orrát, és ezért sikerül a szembejövőt meghúzni....


Az nagyon gáz?



2012. jún. 20. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hirtelen fordult ki és nem tudtad elkerülni vele az ütközést, ő lesz a hibás. Akkor is, ha őt kikerülted ugyan, de a szembejövőt sikerült eltalálnod. Ekkor nem tehettél az ütközésről, minek ment oda, miért zavart meg.

Ha viszont messziről láthattad, hogy ott van, volt időd felkészülni rá, mi fog történni és úgy sikerül legyalulnod őt vagy a szembejövőt, te leszel a hibás. Ekkor ugyanis lett volna lehetőséged felmérni az oldaltávolságot és akkor is megállni, ha történetesen épp elsőbbséged van. Ha nincs meg a kellő távolság a kikerüléshez, de te csak azért is beerőlteted az autót, akkor te vagy a hibás.

2012. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A válasz második része sántít kicsit.

Ha messziről látod, akkor SEM adott elsőbbséget neked, itt is Ő a hibás.

2012. jún. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, de magát a balesetet az okozta, hogy ő rosszul mérte fel a távolságot. Tehát a szabálytalanul érkező autós teremtett egy hülye helyzetet, de ebből a sofőrnek nem kötelező kikerüléssel kijönnie. Ha akar, meg is állhat, amennyiben nem fér el a szemből jövő mellett.
2012. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ.Ha a szembejövőnek mész neki csak,akkor te leszel a hibás,mivel aki kijött eléd az biztos elhajt és mindent tagadni fog ha meg is találják,ott se volt ,nem úgy volt stb.Ha annak mész neki aki kijött eléd akkor ő lesz a hibás. Szóval ,ha szemből jönnek ,ne kerülgess hanem vágd telibe azt aki kijött eléd sokkal jobban jársz.
2012. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsóét adom.
2012. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!