Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek mi a tapasztalata...

Kinek mi a tapasztalata ismerősei körében, hogy a jogosítvány megszerzéséhez valóban csak a "kenőpénz" szükséges, vagy tudással is át lehet menni? (pl. csigavér autósiskola)

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 21:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Saját esetem: eleinte nagyon sz*rul ment a vezetés, de sok órát vettem, plusz órákat is. A végére eléggé belejöttem néha az oktatóm mondta, hogy: oké, mostantól nem szólok bele, úgy vezetsz ahogy akarsz. Aztán mikor bejártuk az útvonalat, megdicsért, hogy hatalmas nagyot fejlődtem és büszke rám, hogy ilyen jó tanuló voltam. DE mikor a forgalmi vizsgát csináltam az ÉN megkérdezésem nélkül, ő pénzt adott a vizsgabiztosnak. Azt mondta utólag, hogy bármilyen jó is voltam, tuti megbuktattak volna. Ahogy a csoportomból első alakalommal mindenkit meghúztak. Én így mentem át elsőre. Fejpénzre mennek, bár ha nagyon nagyon nagyon jó vagy, akkor átmehetsz elsőre is.
2010. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
én 17 évesen semmilyen kenőpénzt nem fizettem, sőt plusz órákat sem vettem, és mindenből elsőre átmentem. Meg kéne tanulni vezetni, mert ez nem olyan dolog, h lefizetek vkit és akkor már tudok is vezetni -.- 17/L
2010. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Kellemes csalódás, hogy egy 17 éves lány ilyen jól látja a helyzetet. Sok +!!


Amúgy, igen.

Általában kérik. Nekem megmondták kerek perec, ha nem fizetek bármennyire jó vagyok megbukok.

Fizettem 20ezret, mert a jogsira szükségem volt, de már jól vezettem amikor elkezdtem a jogsit, mert volt egy autóm amivel amatör versenyeken indultam.

2010. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is elsőre átmentem mindenen, kenőpénz nélkül, vidéken. Szerintem itt nem jellemző annyira, mint a fővárosban, hogy kenőpénzt kérjenek.
2010. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet, hogy csak a mi városunkban nem divat, de én még senkitől nem hallottam az ismerősi körömben, hogy kenőpénzt kellett volna fizetnie. Én is anélkül mentem át elsőre, igaz, agy 10 pluszórát kellett vennem, mire jól ment a vezetés.
2010. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát már ne is haragudj de én ilyet még nem hallottam. Lehet, hogy abból kifolyólag, hogy én tudom mi az a kormány meg hol van az autón a kuplung és tudom használni nincs szükségem plusz pénzre, mert nem tudok vezetni utána meg aki úgy vásárolja a jogosítványt nem tud parkolni...
2010. okt. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hátborzongató, hogy Budapesten csak így lehet jogosítványt szerezni!!!
2010. okt. 30. 03:52
 8/21 anonim ***** válasza:

én is úgy tapasztalom , hogy bp-en bevett és elvárt dolog a lovetta, vidéken viszont nagyon változó, sőt, van ahol harapnak miatta, ha meg akarod őt venni ... na ehhez képest ismerek olyat, aki nem is vizsgáézott, csak aláírta neki a vizsgabiztos (persze nem ingyen), és az oktató közölte a tarifát és kész, ennyi

nagyon durva, de ez itt kérem szépen magyarország

2010. okt. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Egy vidéki kisvárosban vizsgáztam nemrég, az egyik társam érdeklődött az oktatótól, hogy mi újság errefelé ezen a téren. Hát, azt mondta, hogy ha nem szeretne arccal a földre esni az autóból, akkor eszébe se jusson pénzzel kenni, errefelé nemhogy nem divat, egyenesen sértésnek veszik a biztosok.


Viszont sok ismerősömtől hallottam h Budapesten szinte elvárják.


Hát nem tudom, és inkább biztosra mentem. 14 plusz óra és 2 forgalmi vizsga, de legalább tisztességgel.

2010. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Én pesten vizsgázom! Egy forintot nem fogadtak el tőlem bár a csigavér eléggé a pénzre megy.

nem náluk tanulok csak hallom

2010. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!