Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóúton mennyivel szoktatok...

Autóúton mennyivel szoktatok menni? Tartjátok a 90-et, vagy kevesebbel is zötykölődtök vállalva, hogy feltorlódik mögöttetek a sor?

Figyelt kérdés

Párom állandóan szentségel, hogy az ilyennek minek jogsi, mikor 90-nel lehet menni, és 60-70-nel kullogunk a kocsisor mögött, tehát az első, aki feltartja a sort, tényleg max 70-nel megy. Előzni nem mindig lehet, kanyargós út, forgalmas 4-es, stb. Ekkor mindig azt mondja, hogy ilyenekből vannak a balesetek, mert ahol 90-nel lehet menni, miért megyünk 70-nel. Az emberek beidegesednek, előzni akarnak, de nem lehet, és már megvan a baj. Sokszor adok neki igazat, mert mikor végre megelőzzük az "elsőt", látjuk, hogy telefonál, vagy csak 80 éves, stb. DE: én is ezért nem vezetek, mert engem frusztrál, hogy mögöttem mit gondolnak a vezetési technikámról, pont ilyenek, mint a párom, mert ha nekem a 70 a kényelmes és biztonságos tempó, akkor miért menjek 90-nel? Ti mit gondoltok erről? Igaza van?

Minden úton, ahova megyünk találkozunk legalább két ilyen esettel. (arról nem is beszélve, mikor a belső sávban teszik ezt meg, mikor kétsávosra bővül az út).


2012. júl. 10. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Autóúton 110-zel lehet menni, a 4-es a legnagyobb részén csak sima országút.


Mikor rossz/régi/gyenge kocsival vagyok, én se szeretek 90-nel menni, de ha vannak rajtam kívül az úton, akkor én is annyival megyek, nem tartok fel senkit. Az indokolatlan lassú haladás ugyanolyan szabálysértés, mint a gyorshajtás (nyilván nem a 70-re vonatkozik, de érzed az analógiát).


Egy normális autóval simán biztonságos országúton a 100-120, legtöbbször én is annyival megyek, ha elkapnak, kifizetem. Ahhoz képest tényleg nagyon lassú a 70 (főleg, hogy a legtöbb autó órája 10 km/h-t csal).

2012. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 kiflitolvaj ***** válasza:
63%
Én akkor kapok ettől idegbajt, ha haladnom kéne. Ahol 90 a megengedett és ráadásul nagy a forgalom, ott igazán nem illik 70-nel tötymörögni. Városban is nagy élmény, amikor egy négy sávos úton megy valaki 45-tel a belsőben, úgy hogy közben a szélsőben is ugyanannyival közlekednek. Ilyenkor hajlamos vagyok ráfeküdni a dudára és addig nyomom, amíg le nem húzódik. Sokan nincsenek tisztában alapvető közlekedési szabályokkal sajnos.
2012. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Párodnak üzenem, hogy autóúton 110 a megengedett.


Szerintem te a lakott területen kívüli útra gondolsz... Ott valóban 90.

2012. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

országúton általában 90-100 km/h-val

nem is az a legzavaróbb hogy 70-el megy mert van az autón gázpedál meg kormány, megelőzöm (ha pedig nagy a forgalom és nem igazán lehet megelőzni akkor nem szoktam erőltetni mert 2 km múlva úgyis kifogok egy másik szüttyögőt)

az sokkal jobban zavar mikor meg szeretném előzni akkor kezdi el nyomni a gázt. és a vicc az hogy ált. kisautók állnak le erősködni.

az viszont nem igazán értem hogy akinek a 90 km/h-s tempót (jó állapotú út és a autó esetén) nem érzi biztonságosnak az miért ül autóba ?

2012. júl. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
*azt viszont
2012. júl. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Sokkal nagyobb baleseti forrás a 70-el menés, mintha 90-el menne valaki, ez az igazság.
2012. júl. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Én tolom neki amennyivel csak mehetek.

Kivéve ha ismeretlen rossz kiszámíthatatlan az út.

Bár én teli vagyok minden hülyeséggel ami segíti a navigációt tájékozódást látást trafiba rohanást kátyúproblémát vagy akár az offroadot is.

Futóval trélerrel viszont nem tudok gyorsan menni mert szitál.

2012. júl. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

akad 1-2 nyerges vontatós,aki azért nyomja neki 90-nel falun kível,halad is normálisan,de az IFA a nagy kedvenc,főleg 5 m3 fával megrakva kanyargós dombon kifele.amikor el tudnék menni mellette akkor jön szembe,vagy nem elég az 1,3-as motor.

meg mindenki úgy vezet,ahogy biztonságosnak érzi,mert ha tele van a gatyája attól nincs rosszabb,félős sofőrt valami megijeszti 90-nél kész a baj.eleinte mindenki szinte mindenki fossik,(aki nem az hülye,vagy túl magabiztos,abból is probléma van,azér mennek lassan,vagy nem ismeri az autót,vagy IFA,Ikarus,Kamaz,traktor,stb halad előtte.

2012. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Törölve lett a válaszom, de nem tudom miért. Na mindegy.


„Sokan nincsenek tisztában alapvető közlekedési szabályokkal sajnos.” – írod. Erre én azt tudom felelni, hogy bagoly mondja vérebnek, hogy fapapucs. Dudát hol is szabad használni és milyen célból? Na ennyit a szabályokról.


Engem nem idegesít sem a lassan haladó, sem a gyorshajtó, csak ne vonjanak bele a játékba. Ez utóbbi persze inkább a gyorshajtóknál gond, aki úgy előz, hogy szorosan bevág elém a szembe forgalom miatt.

Igyekszem szabályosan és együttműködően vezetni. Ha valami bosszant kissé, az a megengedett közelében, de csak kicsit lassabban menő, mert azt szabályosan nem előzhetem. A 90-nél hetvennel bandukoló nem érdekel, pont azért, amit előttem is írtak. De 85 körül haladót már csak gyorshajtás árán előzhetem. Ha vonat alakul ki mögöttünk, akkor előbb utóbb leelőzöm, ha csak ketten vagyunk, maradok mögötte.

2012. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én nem voltam világos, igazából nem az autóút max 90-es sebességen volt a hangsúly (mert akkor én is fogalomzavarban vagyok, de én nem vezetek :o)) hanem azon, hogy ahol 90-nel lehet menni, ott 90-nel menjenek, ne 70-nel, ahol 110-zel, ott se bandukoljanak 70-80-nal, de ahol 50-nel lehet menni (lakott teren belül pl.) ott se 25-tel kullogjon valaki mert épp telefonál.

És természetesen nem a nyerges vontatókra meg az utánfutós autókra, de még nem is a trabantokra :o) gondoltam, hanem normálnak tűnő személykocsikra, amik tarthatnák a sebességet.

Nekünk 1,2-es a kocsink, nem vagyunk egy száguldozós család, mégis tudjuk tartani mindenhol a maximumot.

2012. júl. 11. 15:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!