Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kifordulok balra és a...

Ha kifordulok balra és a mellettem lévő is velem együtt fordul ki balra az szabályos?

Figyelt kérdés

Mert még nem láttam ilyet.

Egy főútra kigurulva elsőbbséget adva a keresztbe menő forgalomnak balra húzódva vártam hogy elfogyjon a sok autó. És a mögöttem lévő meg jobboldalt mellém áll, és nem látok ki a kocsijától...-.-' Előrébb megyek lassan, körbenézek, kitudok fordulni, mert messze van a többi autó, erre elkezdek fordulni, és vellem egy síkba fordul Ő is mellém...

Úgy jött mellettem hogy a az egyik sávot egymás mellett vettük be. Persze utána megvárta hogy rámenjek és csak mögöttem jött, de nem sokon múlt hogy az én autómhoz érjen az övé...


Most ez szabályos?



2012. júl. 11. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabályos. De néha a forgalmi helyzet rákényszerít a szabálytalanságra, mert különben napestig várhatod, hogy bekanyarodj. Biztos vagyok benne, hogy előtte alaposan körülnézett, mert a jogsiját ő is félti. Az ilyen helyzetekre a szabályos autósnak is mindig felkészültnek kell lenni. A szabályos autós esetében ezt a felkészülést hívják defenzív vezetésnek.
2012. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, előfordul ilyen, ha nem is szabályos. Akkor bosszantó, ha azért kanyarodik ki melletted, mert azt hiszi, neked nincs szemed és a nagy semmire vársz, nem pedig a keresztbe jövő autókra, na de ő majd jól beelőz. Na, ettől már begorombulok..
2012. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt az egyik legnagyobb elkövethető türhőségnek tartom, ugyanis a jobbról érkező forgalmat ilyenkor teljesen kitakarja a hátulról előrehúzó versenyző. Így vagy vaktában kanyarodsz ki, vagy előreengeded - no persze ő a balról érkezőket nem látja a te autódtól, de hát vigye ő a bőrét a vásárra...
2012. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MrPifta ***** válasza:
szabályos, ha több autó fordul egyszerre balra, főleg ha külön sávban teszik ezt, pl. 2 balra menő sáv van...
2012. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!